. . .
The Graph logo

The Graph

GRT
1,06 -1,38%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
9 988 093 345
Wolumen
326 868 045
Ilość w obiegu
9 482 922 752
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

W lipcu 2018 roku wystartował ambitny projekt, którego inicjatorem był Yaniv Tal. Jego motywacją było stworzenie zdecentralizowanego protokołu do indeksowania danych z Blockchain w łatwiejszy sposób. Upraszczając, Tal chciał stworzyć narzędzie do przeszukiwania trudnodostępnych informacji, głównie dotyczących sieci Ethereum (ETH). W czasach wzrostu znaczenia DeFi (Decentralized Finance), to podejście jest niezwykle pomocne, ponieważ główna grupa użytkowników, czyli deweloperzy mają zdecydowanie łatwiejsze życie. W ten sposób, target The Graph stale się powiększa i jest już używany przez osoby, które tworzą aplikacje w wielu dziedzinach: DeFi, zarządzanie, rozrywka, fundacje non-profit, media społecznościowe czy rynki wymiany. Oczywiście, wraz z uruchomieniem systemu The Graph został stworzony natywny token w standarcie ERC-20 o nazwie Graph (GRT). Służy jako główny środek wymiany dla członków ekosystemu, o których należy wspomnieć tutaj słów kilka. Cała struktura The Graph składa się z kilku kluczowych graczy:

  • Klienci – opłacają indeksatorów w GRT za zapytania. Są końcowymi konsumentami i najczęściej przybierają formę aplikacji, o których wspominaliśmy wcześniej.

  • Indeksatorzy – są to operatorzy węzłów sieci odpowiedzialni za ciągłe indeksowanie i przetwarzanie zapytań na platformie, za co dostają honorarium w GRT.

  • Kuratorzy – sygnalizują indeksatorowi, które dane (tzw. podgrafy) są wartościowe do zaindeksowania przez The Graph poprzez tokeny GRT.

  • Delegaci – Przekazują swoje GRT Indeksatorom i również otrzymują część zarobków GRT indeksatora za przyczynianie się do utrzymania bezpieczeństwa sieci. 

Giełdy
Portfele wieloplatformowe
Aplikacje Finansowe
Staking
Analiza
Finanse
Popularne