. . .

Gate.io to utworzona w 2013 roku w Chinach giełda kryptowalut, która w pierwszych latach działalności funkcjonowała pod nazwą BTER. Dopiero od roku 2017 znamy ją pod obecną nazwą. Twórcy platformy chcieli tym samym zerwać z nieciekawą przeszłością, gdyż ze starszej wersji giełdy wykradziono w 2015 roku 7000 BTC.

Dziś Gate.io jest giełdą stabilną i bezpieczną, zarejestrowaną na Kajmanach i posiadającą siedziby w USA, która zapewnia wygodne możliwości wymiany ponad 200 cyfrowych aktywów.

Giełda kryptowalut Gate.io korzysta zarówno z tradycyjnych, jak i zdecentralizowanych metod bezpieczeństwa. Inwestuje również w fundusze związane z zabezpieczaniem aktywów cyfrowych. 

Oprócz standardowej opcji handlu Gate.io oferuje mnóstwo innych możliwości. Udostępnia różne opcje pozwalające na dochód pasywny, pożyczki, handel dźwignią oraz instrumentami pochodnymi.

Giełda Gate.io posiada również swój natywny token. Jest nim GateToken (GT), który został wprowadzony w życie oficjalnie 2 marca 2020. Posiadanie tokenów giełdy pozwala na dokonywanie operacji i zarabianie na swoich aktywach cyfrowych. Co więcej, dzięki GT można obniżyć prowizje, jakie operator giełdy pobiera za poszczególne działania.

Wszystkie informacje na tej stronie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady inwestycyjnej. 

Wspierane kryptowaluty
Popularne