. . .

NEAR nie przestaje ogłaszać - 800 milionów na rozwój i partnerstwo z The Graph

Rafał   2021-10-26 13:30

NEAR Protokol podczas trwającego w Portugalii wydarzenia NEARCON ogłasza mnóstwo ważnych dla projektu informacji. Wczoraj został ogłoszony fundusz w wysokości 800 milionów, a dzisiaj The Graph ogłosił, że NEAR będzie pierwszym blockchainem, niekompatybilnym z EVM, do którego dołączy.

Near partnerstwo z graph

"Budzi się śpiący gigant" brzmi tytuł ostatniego paragrafu w zapowiedzi ogromnego funduszu i wydaje się, że to stwierdzenie jest bardzo trafne.

NEAR zapowiedział fundusz rozwojowy o wysokości 800 mln USD przeznaczony na finansowanie inicjatyw mających na celu przyspieszenie wzrostu projektu.

W skład 800 milionów dolarów dofinansowania wchodzi zapowiedziany już wcześniej 350-milionowy fundusz ogłoszony przez Proximity Labs. Oprócz tego 100 milionów dolarów zostanie przeznaczonych na Startup Grant Pools. Ponad 20 startupów otrzyma 5 milionów dolarów.

NEAR proxi lab

Około 250 milionów dolarów zostanie przeznaczonych na dotacje projektów, które pomogą w dalszym rozwoju i skalowaniu tych już istniejących. Pozostałe 100 milionów dolarów zostanie przeznaczone na fundusze regionalne, czyli wspieranie rozwoju największych regionów społeczności NEAR w Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych. (Halo, a Blokpres w Polsce to co?)

Jednak absurdalnie duży fundusz na rozwój to nie jedyne dobre informacje dla fanów NEAR.

The Graph już w NEAR

The Graph to protokół indeksowania służący do zbierania informacji z sieci, takich jak Ethereum i IPFS. Każdy może tworzyć i publikować otwarte interfejsy API, zwane podgrafami, dzięki czemu dane są łatwo dostępne. Innymi słowami, The Graph umożliwia szybkie pozyskiwanie niełatwych do uzyskania danych, dzięki którym np. giełda Uniswap może przedstawiać informacje o obrocie na giełdzie w przyjazny dla użytkownika sposób.

Fundacja Graph ogłosiła, że węzeł Graph obsługuje teraz indeksowanie NEAR, pierwszego blockchain, który bezpośrenio nie jest kompatybilny z EVM (Ethereum Virtual Machine). Indeksowanie NEAR jest dostępne w wersji beta.

Integracja NEAR umożliwia programistom tworzenie podgrafów w sieci NEAR przy użyciu The Graph, dzięki czemu infrastruktura web3 może obsługiwać jeszcze więcej aplikacji. 

CEO fundacji NEAR Erik Trautman powiedział:

Integracja z The Graph jest ważnym kamieniem milowym dla NEAR, ponieważ pozwala nadal eliminować bariery dla programistów pracujących w kierunku zdecentralizowanej sieci.

Integracja wykorzystuje interfejs Firehose StreamingFast, który można wykorzystać na dowolnym łańcuchu bloków. Dzięki temu już niedługo możemy spodziewać się kolejnych łańcuchów Layer 1, wdrażających rozwiązania The Graph.

Od wczorajszego ogłoszenia funduszu cena NEAR wzrosła o 30%, a w ciągu ostatniego tygodnia NEAR zyskał na wartości aż 70%.

Popularne