. . .

Czas na NEAR? 350 mln USD na wsparcie ekosystemu

Rafał   2021-10-21 15:19

NEAR Protocol to wysokowydajny blockchain, który został zaprojektowany tak, aby był nie tylko szybki i bezpieczny, ale i nieskończenie skalowalny. Mimo ciekawych rozwiązań największym problemem projektu był brak rozwiniętego ekosystemu DeFi. Niedługo może się to zmienić.

fundusz defi near

Proximity Labs to firma badawczo-rozwojowa zajmująca się ekosystemem NEAR i z radością ogłosiła utworzenie DAO (zdecentralizowana organizacja autonomiczna) z grantami o wartości 350 mln USD, przeznaczonych dla projektów, organizacji i osób budujących zdecentralizowane aplikacje finansowe (DeFi) na blockchainie NEAR.

Już teraz dobrze znane projekty DeFi takie jak Curve, Sushi, Dodo, Kyber, Woo i natywne dla NEAR projekty jak Ref, Burrow, Onomy i Trisolaris już działają lub są w trakcie uruchamiania na bezpiecznym i skalowalnym blockchainie NEAR.

Aby wesprzeć rozwijający się ekosystem, granty DAO mają na celu dystrybucję do 40 mln tokenów NEAR w ciągu 4 lat, obecnie wartych ponad 350 mln USD. Proces składania wniosków jest otwarty dla wszystkich projektów, z dotacjami od 5000 do kilku milionów dolarów.

Protokół ma stać się kluczowym blockchainem warstwy 1 dla aplikacji DeFi, dzięki unikalnemu projektowi o nazwie Nightshade. Podczas gdy inne protokoły blockchain wymagają, aby każdy węzeł w sieci rozliczał każdą transakcję i posiadał pełną kopię łańcucha, Nightshade umożliwia wykonywanie transakcji w "shardach".

Takie podejście umożliwia różnym serwerom przechowywanie części łańcucha bloków, równolegle przetwarzając transakcje. W rezultacie unikalna konstrukcja NEAR umożliwia nieograniczoną skalowalność oraz szybkie, tanie i bezpieczne transakcje.

Więcej o NEAR pisaliśmy w przewodniku:

near

Znając poprzednie ogłoszenia dotyczące wsparcia projektów DeFi i to, co robiła cena takich projektów można się spodziewać, że NEAR czekają niezłe miesiące. W ciągu nieco ponad  tygodnia cena NEAR wzrosła o 42%, a tylko dzisiaj o 14%.

Nieco ponad miesiąc temu analizowaliśmy też fundamenty projektu, o których możesz przeczytać tutaj.

Czy NEAR czeka świetlana przyszłość? Powiedzmy, że na razie wygląda to nieźle, chociaż nigdy nie wiadomo, czy Bitcoin nie wyciągnie całego powietrza z rynku.

Popularne