. . .

Ethereum osiąga ATH po informacjach Europejskiego Banku Inwestycyjnego o cyfrowych obligacjach wartości 121 mln USD

Wlad   2021-04-29 10:49

W ostatnim czasie ceny ETH rosną z zawrotną prędkością, stale prześcigając najwyższą cenę kryptowaluty w historii. Wartość na początku kwietnia wahała się w okolicach 2000 dolarów, aby w przeciągu miesiąca przebić próg 3000 dolarów. Ogromny wpływ na poszybowanie ceny ETH miały dobre wieści z Europejskiego Banku Inwestycyjnego dnia 28 kwietnia 2021.

Ethereum

Przełom kwietnia i maja kluczowy dla hossy ETH

Kryptowaluta zanotowała wzrost w wysokości 7% w ciągu 24 godzin od przekazania informacji. W ciągu kolejnych siedmiu dni wartość ETH poszybowała o 15,7%. Druga pod względem kapitalizacji rynkowej (po Bitcoinie) kryptowaluta na świecie osiągnęła w związku z tym historyczny sukces. Ruch ten spowodował, że kapitalizacja ETH osiągnęła rekordową wartość 312 miliardów dolarów.

Co tak naprawdę napędza cenę ETH do rekordowych wartości? Istnieje szereg czynników, aczkolwiek specjaliści Reuters przypisali ją świadomości, że Europejski Bank Inwestycyjny rozpoczyna sprzedaż "cyfrowych obligacji" przy użyciu sieci Ethereum.

EBI wyemituje dwuletnie obligacje cyfrowe o wartości 100 mln euro (ok. 121 mln dolarów). Jak podają analitycy Bloomberga, sprzedaż poprowadzą Goldman Sachs, Banco Santander, a także Societe Generale.

Ethereum stale może zyskiwać na wartości

30 kwietnia Societe Generale ogłosiło, że ich spółka córka, Societe Generale SFH, wyemitowała obligację o wartości 100 milionów euro. Akcja ta rozumiana jest jako token bezpieczeństwa na publicznym blockchainie Ethereum. Otrzymał on od agencji Moody's i Fitch najwyższy rating potrójnego A.

Danny Kim, szef działu rozliczeń w brokerze kryptowalutowym SFOX, udzielił niedawno wywiadu dla Reutersa. Powiedział on, że wiadomość Europejskiego Banku Inwestycyjnego wywołała zwyżkowe nastroje rynkowe wobec możliwości instytucjonalnego wykorzystania Ethereum. Dodał również, że salda wymiany na rynku zmniejszają się, co stwarza hossę na rynku ETH:

Ilość Ethereum na giełdach wymian stale spada i osiągnęła najniższy poziom w zeszłym roku. Przy mniejszej podaży na giełdzie, jest też mniejsza szansa na dużą wyprzedaż.

Ożywienie transakcji w protokołach i tokenach związanych z usługami zdecentralizowanych finansów, również może napędzać ten rynek. Wpływ może mieć na to także spadek cen Gas.

Znany analityk kryptowalutowy o pseudonimie Altcoin Sherpa przewidział w międzyczasie, że ETH nadal będzie osiągać lepsze wyniki niż BTC. Jakiś czas temu pisał na Twitterze, że w najbliższym czasie kryptowaluta przekroczy poziom ceny 3000 USD. 

Prognoza okazała się niezwykle trafną, gdyż na przełomie kwietnia i maja ETH mocno odbiło w górę. Co więcej, zarówno 3, jak i 6 maja, kryptowaluta przeskoczyła cenę 3500 USD. 

Popularne