. . .

Giełda kryptowalut FTX podpisuje umowę wartą 210M dolarów z gigantem e-sportu TSM

Rafał   2021-06-05 07:52

Kilka miesięcy po podpisaniu wartej 135M dolarów, 19-letniej umowy dotyczącej nabycia praw do nazwy stadionu Miami Heat, który od wczoraj oficjalnie nosi nazwę FTX Arena, giełda kryptowalut FTX podpisała kolejną wielką umowę, tym razem z potęgą e-sportu zespołem Team SoloMid.

TSM FTX
TSM FTX

Największa w historii e-sporu, wieloletnia umowa opiewająca na 210 milionów dolarów została zawarta między TSM, a FTX Trading Limited oraz West Realm Shires Services Inc, czyli właścicielami i operatorami FTX.com i FTX.US.

Według publikacji strategia partnerstwa obejmuje skupienie się na masowej ekspansji na nowe platformy mobilne, rozszerzanie zasięgu poprzez otwieranie biur w Azji, Europie, Ameryce Południowej i nie tylko oraz zwiększanie inwestycji w rozwój talentów.

Założyciel i CEO Team SoloMid Andy Dinh powiedział:

Kiedy poznałam Sama Bankman-Fried, od razu wiedziałam, że musimy razem pracować. TSM FTX nie tylko idealnie pasuje jako marka, Sam jest innowacyjnym dyrektorem generalnym, który pod każdym względem wyprzedza swoje czasy.

TSM FTX, bo teraz tak brzmi ich oficjalna nazwa, jest jedną z największych e-sportowych organizacji. Posiadają zespoły i graczy między innymi w League of Legends, Apex Legends, Valorant, Hearthstone, Fortnite i PlayerUnknown's Battlegrounds. Według Forbes jest to najcenciejsza e-sportowa firma w USA, wyceniana na 410 milionów dolarów.

Według informacji podanych przez DOT ESPORTS nazwa i logo na koszulkach nie będzie jednak mogło być używane podczas wydarzeń związanych z Riot Games, czyli turniejów League of Legends i Valorant.

 

Popularne