. . .
Ripple Labs

Ripple Labs

Firma Technologiczna

Ripple Labs to założona w 2012 roku w San Francisco firma związana z technologiami płatności. Aktualna nazwa działalności funkcjonuje od roku 2015, zaś wcześniej firma nazywała się Opencoin.

Celem firmy Ripple Labs jest stworzenie rozbudowanej infrastruktury dla globalnego systemu płatności elektronicznych. Całość opiera się na sieci RippleNet, która jest coraz chętniej wybierana przez instytucje finansowe na całym świecie. Jej funkcjonalność opiera się na technologii łańcucha bloków i natywnym tokenie platformy, XRP. RippleNet jest obecnie sztandarowym projektem Ripple Labs, który ma zapewnić bezproblemowe przejście z tradycyjnych metod płatności na te zbudowane na blockchainie.

Oprócz wspierania instytucji finansowych, Ripple Labs zajmuje się również zbieraniem funduszy i dotowaniem różnych projektów. Co więcej, przedsiębiorstwo aktywnie działa na rzecz akcji charytatywnych. Dotacje w postaci tokenu XRP przelewane są na konta szkół publicznych w USA, a także różnych wolontariatów, jak chociażby The Ellen DeGeneres Wildlife Fund.

Ripple Labs to także twórcy platformy RippleX, która stworzona została z myślą o deweloperach. Aplikacja ta ma za zadanie ułatwiać programistom poruszanie się po integracji technologii blockchainowych w swoich programach. Platforma cechuje się małymi opóźnieniami i niskimi kosztami w porównaniu do innych projektów tego typu. Jest też w pełni skalowalna i może przetworzyć 1500 transakcji na sekundę.

Wspierane kryptowaluty
Popularne