. . .

Shade Protocol ogłasza szczegóły airdropu dla posiadaczy LUNA, ATOM i SCRT

Rafał   2021-10-11 20:29

Shade Protocol zapowiedział właśnie kiedy i na jakich zasadach odbędą się snapshoty uprawniające stakujących LUNA, ATOM i SCRT do otrzymania darmowych tokenów Shade. Jak możemy wyczytać w komunikacie zespół Shade postąpił w zgodzie z własnymi przekonaniami mówiącymi, że największy problem airdropów to zbyt mało informacji i czasu na ich odebranie.

airdrop

Shade Protocol to zestaw połączonych, chroniących prywatność aplikacji DeFi zbudowanych na Secret Network. Na Shade Protocol będą składać się dwa tokeny: natywny token Shade oraz algorytmiczny stablecoin z domyślną prywatnością transakcyjną Silk. Maksymalna podaż tokena Shade została ograniczona do 10 000 000, z czego aż 14.5% zostanie rozdane społeczności (a dokładniej mówiąc stakujacym) trzech uprawnionych sieci.

Szczegóły airdropu Shade

Pierwsze snapshoty rozpoczną się 7 listopada o 17:00 UTC, czyli o 19:00 czasu polskiego. Tak wczesna zapowiedź daje  użytkownikom aż 28 dni na rozpoczęcie stakingu w jednej z trzech sieci, dla której airdropy są dostępne.

Snapshoty będą trwać do godziny 19:00 13 grudnia. Aby otrzymać część airdropu należy stakować przez cały okres 36 dni. Dodatkowo już od początków 2021 roku rozpoczęły się anty-wielorybowe snapshoty, które mają na celu odsiać sprytniejszych posiadaczy ogromnych kwot.

Główni współtwórcy życzą ludziom, którzy próbują ograć airdrop protokołu Shade „powodzenia”

Wszyscy walidatorzy są uprawnieni do otrzymania airdropu oprócz giełd takich jak np. Binance Staking, które zostało automatycznie wykluczone z możliwości otrzymania airdropu, więc jeśli ktoś korzysta z takich walidatorów, a chce otrzymać SHADE musi re-delegować swoje tokeny.

Tylko stakujący w trzech sieciach otrzymają airdrop z czego:

  • 36% trafi do stakujacych Secret Network
  • 32% do stakujących w Cosmos
  • 32% do stakujacych w Terra

Nie ma żadnego minimum stakingu potrzebnego, aby zostać uprawnionym do otrzymania tokenów, a do tego jeśli stakujesz we wszystkich trzech sieciach otrzymasz 3 airdropy. Będzie także specjalny bonus dla tych którzy:

  • Delegują do węzłów poza top 10
  • Nie delegują do węzłów z prowizją 0% wśród topowych 25 walidatorów w dowolnej sieci

Czy warto?

Każdy, kto deleguje ATOM, LUNA lub SCRT do niewykluczonych walidatorów jest uprawniony do odebrania darmowych tokenów, więc raczej kwestia tego czy warto jest oczywista, tym bardziej jeśli stakujesz. Warto re-delegować do walidatorów spoza top 10 i tych niegiełdowych, nie tylko dlatego, że otrzymasz coś za darmo, ale i dlatego, że wzmocnisz decentralizację w sieciach.

O tym jak delegować Cosmos i LUNA pisaliśmy w obu częściach przwodników po delegacji. W przypadku SCRT proces delegacji wygląda tak samo jak dla ATOM:

przewodnik delegacji 1

przewodnik delegacji 2

Więcej informacji o projekcie znajdziesz na shadeprotocol.io.

Popularne