. . .
Secret logo

Secret

SCRT
2,37 +1,93%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
645 441 638
Wolumen
30 753 388
Ilość w obiegu
271 355 295
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

Secret Network to zdecentralizowana sieć oparta na jedynym w swoim rodzaju blockchainie ze smart kontraktami, które w pełni zachowują całkowitą prywatność użytkowników. Oznacza to, że wszelkie aplikacje, które zbudowane są w obrębie Secret Network, mogą być z łatwością zaszyfrowane. Dzięki temu osoby trzecie nie będą w stanie przechwycić prywatnych danych w obrębie łańcucha bloków. 

co to secret network

Zespół tworzący Secret Network zdaje sobie sprawę, że blockchainy są z zasady domyślnie publiczne. To z kolei przekłada się na fakt, że wszystkie dane, które używane są w inteligentnych kontraktach są widoczne na zewnątrz. Misją Secret Network jest zapobieganie takim zdarzeniom i stworzenie w pełni prywatnej, poufnej i anonimowej sieci, która będzie mogła zostać wdrożona na całym świecie.

Jako bezpieczna sieć szyfrująca dane, Secret Network wykorzystuje zaufane środowiska wykonawcze (TEE). Te z kolei umożliwiają bezpieczne i całkowicie prywatne obliczenia wykonywane na zaszyfrowanych danych. Zaufane środowiska wykonawcze działają jak „czarna skrzynka” do przetwarzania danych. Secret Network używa ich we wszystkich typach swoich działań.

Z kolei blockchain Secret Network opiera się na Cosmos SDK / Tendermint. Oznacza to, że sieć posiada swój własny i niezależny konsensus, zarządzanie w ramach łańcucha bloków, a także funkcje dodatkowe. Blockchain zabezpieczony jest natywnym tokenem Secret (SCRT), który jest stakowany przez walidatorów sieci. Jest on używany jako środek płatniczy do opłat transakcyjnych i do zarządzania całą siecią.  

Giełdy
Portfele - Rozszerzenia Przeglądarki
Staking
Analiza
Popularne