. . .
Terra logo

Terra

LUNA
0,00 -0,47%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
1 893 493 917
Wolumen
110 789 114
Ilość w obiegu
5 441 117 078 179
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

Terra to protokół blockchain, który obsługuje stabilne i programowalne płatności oraz rozwój otwartej infrastruktury finansowej. LUNA, czyli natywny token Terra jest fundamentem całej sieci. Pełni rolę zabezpieczającą mechanizmy zapewniające stabilność cen Stablecoinów funkcjonujących na Terra, a także służy jako wynagrodzenie dla walidatorów.

Terra to kryptowaluta, której początki sięgają wczesnych miesięcy 2018 roku. Opiera się ona na założeniu, iż dla dobra funkcjonowania i rozwoju kryptowalutowych sieci płatniczych konieczne jest wprowadzenie stablecoinów powiązanych z cenami prawdziwych walut. 

Użytkownicy Terra mają prawo do głosowania nad wprowadzaniem zmian w projekcie – siła głosu danego posiadacza oceniana jest na podstawie ilości posiadanej przez niego kryptowaluty. 

Projekt założyli Daniel Shin oraz Do Kwon, którzy chcieli w ten sposób zaoferować walutę skupiającą się na uczciwości i stabilności swojej wartości. Warto dodać, że Terra już teraz współpracuje z kilkoma operatorami płatności internetowych, na przykład z niezwykle popularną w Korei Południowej platformą Chai. 

Giełdy
Portfele mobilne
Portfele sprzętowe
Aplikacje Finansowe
Portfele - Rozszerzenia Przeglądarki
Staking
Analiza
Popularne