. . .

Axie Infinity - Duże zmiany, kolejny rekord i wersja demo!

Rafał   2021-09-26 10:00

Axie Infinity jest zdecydowanie największym działającym obecnie projektem play-to-earn, a także NFT. Gra firmy Sky Mavis nadal ma się świetnie jeśli chodzi o sprzedaż zwierzaków i zapowiedziała spore zmiany, które mogą zachęcić i zachęcą nowe osoby do rozpoczęcia przygody z grą.

Axie Infinity nowe zasady
Grafika: axie.substack.com/p/september

Axie Infinity jest grą play-to-earn, w której gracze kupują i rozmnażają stwory, z których każdy jest tokenem niezamiennym (NFT), a także walczą nimi na arenie. Szerzej ten tytuł opisaliśmy w tym artykule:

Axie zaj

Kwota zakupów na rynku przebiła już ponad 2.1 miliarda dolarów! To niesamowity kamień milowy nie tylko dla branży gier p2e, ale i dla NFT. Co więcej, w 30 dni protokół wygenerował 300 milionów dolarów przychodu i posiada 1.5 miliona aktywnych graczy. Środki, które generuje protokół będą zarządzane przez posiadaczy tokenów AXS. Są to niesamowite cyfry nie tylko jak na grę NFT, ale w ogóle jak na jakąkolwiek grę.

Najlepsze NFTźródło: CryptoSlam

Jak widać przewaga Axie nad innymi projektami NFT jest ogromna, nie wspominając, że próżno szukać w „topce” innej gry play-to-earn, znaczna większość to kolekcjonerskie NFT.

Wszystko to zostało osiągnięte z dość wygórowanym progiem wejścia, ponieważ, aby rozpocząć przygodę z grą, należy wydać około $500, już niedługo ma się to jednak zmienić. 

Zanim jednak przejdziemy do zmian w rozgrywce, które mają nadejść, sprawdźmy zmiany, które już zostały wprowadzone.

Nowe koszty rozmnażania Axie

Od 22 września w życie weszły nowe zasady rozmnażania. Opłata za "miłosne połączenie" naszych stworków zmalała z 2 AXS do 1 AXS, ale za to ilość potrzebnych SLP zwiększyła się znacznie. Dla wielu poziomów ponad 3-krotnie.

Koszty rozmnażania Axie

Wszystkie te zmiany mają na celu poprawienie ekonomii gry. Dostosowanie kosztów jest dość częste i jeszcze niejednokrotnie zobaczymy kolejne podwyżki lub obniżki kosztów.

Nadchodzą zmiany

Prawdziwe zmiany jednak dopiero nadejdą. Poznajcie Battles V2.

Battles V2 (Axie Infinity: Origin) to nadchodzący system walki, który wprowadzi Axie do zupełnie nowej publiczności! Origin będzie szybszy, bardziej dynamiczny i pozwoli ludziom przetestować wersję demonstracyjną gry przed podjęciem decyzji ekonomicznych. Dzięki temu nasi przyjaciele i członkowie rodziny, którzy nigdy nie korzystali z kryptowalut, będą jeszcze łatwiej zakochać się w Axie!


Zespół pracuje nad ulepszeniem balansu kart, dodaniu nowych, gdzie ponad 70% jest już ukończona, dodaniu nowych bossów do trybu przygody itp.

Jednak największą zmianą jest nadchodzące pod koniec tego roku, lub na początku przyszłego wdrożenie wersji próbnej gry!

Axie V2

Sky Mavis planuje wdrożyć próbne Axies z prawie zerowym potencjałem zarobkowym, co zapewni sposób na wypróbowanie gry przed zainwestowaniem jakichkolwiek pieniędzy. Zarabianie poprzez granie nadal będzie zarezerwowane dla graczy, którzy kupią NFT na rynku, ale zostanie dodana warstwa, która pozwoli przetestować grę przed jakimkolwiek zakupem, właściwie wersja demo.

Bardzo możliwe, że ten krok jeszcze bardziej podbije zainteresowanie Axie i przełoży się na zwiększenie i tak już dużej bazy graczy.

W przyszłym roku ma też w końcu zawitać oczekiwany system Land, który pozwoli graczom zarządzać swoją wirtualną ziemią i pozyskiwać z niej zasoby. Land ma wprowadzić fanów Axie w metaverse.

 

Popularne