. . .
MetaMask

MetaMask

MetaMask jest portfelem kryptowalut, a także bramą do zdecentralizowanych aplikacji budowanych na Ethereum i innych sieciach krypto.

Portfel kryptowalut MetaMask jest dostępny jako rozszerzenie dla przeglądarek internetowych, a także w postaci responsywnej aplikacji mobilnej. Usługa zaopatrza użytkownika w portfel dla tokenów, a także giełdę. Wszystkie te elementy pozwalają na nieskomplikowane zarządzanie swoimi aktywami cyfrowymi. Rozszerzenia można używać na przeglądarkach Chrome, Brave, Opera, Firefox oraz Edge.

Rozszerzenie MetaMask jest w pełni darmowe. Portfel pozwala na uzyskanie dostępu do aplikacji zbudowanych w środowisku Ethereum, Binance Smart Chain, Polygon, Arbitrum i rozwiązania L2 oraz innych sieci kompatybilnych z EVM.

Przy pomocy aplikacji MetaMask użytkownik generuje unikalne klucze (swój portfel). Dane umożliwiające dostęp do portfela przechowywane są jedynie w obrębie aplikacji na sprzęcie użytkownika zabezpieczone wybranym podczas procesu tworzenia hasłem, zatem tylko ich posiadacz ma dostęp do zasobów. Korzystanie z MetaMask jest więc w pełni bezpieczne, o ile nasz sprzęt nie został zainfekowany wirusami, a hasło jest odpowiednio silne.

Co istotne korzystanie z różnych zdecentralizowanych aplikacji wymaga podpisania transakcji. Podpisanie złośliwej operacji, na niezaufanej stronie,  może zakończyć się utratą posiadanych kryptowalut.

MetaMask to portfel non-custodial, co oznacza, że firma stojąca za rozwojem tej aplikacji nie ma dostępu do naszych środków, ale też nie ma możliwości pomóc w odzyskaniu pieniędzy w przypadku np. utraty frazy seed, czyli specjalnego klucza, który pozwala przywrócić nasze konto na dowolnym urządzeniu.

Dokładny poradnik tego jak utworzyć konto i korzystać z MetaMask znajdziesz tutaj:

jak korzystać z metamask

 

Wspierane kryptowaluty
Producent
Popularne