. . .
Axie Infinity

Axie Infinity

Gra oparta o NFT

Axie Infinity to powstała w 2018 roku gra inspirowana uniwersum Pokémon, w której każdy może zdobywać tokeny AXS poprzez rozgrywkę i wkład w ekosystem. Gracze mogą walczyć, zbierać, wychowywać i budować lądowe królestwo dla swoich zwierzaków.

Axie Infinity jest skonstruowany jako otwarty cyfrowy wszechświat zwierząt. Gra ma być przede wszystkim zabawna, choć ze względu na swój oparty na umiejętnościach i konkurencyjny system bitewny, Axie świetnie nadaje się do rywalizacji i e-sportu. Axie Infinity działa na sidechainie Ethereum o nazwie Ronin.

Wszystkie zasoby artystyczne i dane genetyczne zwierzątek Axie są łatwo dostępne dla osób trzecich, co pozwala twórcom na tworzenie własnych narzędzi w uniwersum Axie Infinity.

Gra Axiegrafika: whitepaper Axie

Główną różnicą między Axie a tradycyjnymi grami jest to, że jest oparta o blockchain, który służy do nagradzania graczy za ich wkład w ekosystem. Ten nowy model gry został nazwany „graj, aby zarobić”. 

Gracze mogą zarabiać poprzez rywalizacje w bitwach PVP,  rozmnażanie Axie i sprzedawanie ich, zbieranie i spekulowanie na temat rzadkich Axie, a od 2021 r. gracze mogą zdobyć token zarządzania, AXS, który reprezentuje prawdziwy wycinek świata gry.

System bitew Axie to turowa gra karciana, w której celem jest wyeliminowanie wszystkich wrogów, z którymi mierzy się twoja drużyna trzech zwierzaków. W każdej turze gracz musi strategicznie zagrywać karty, które maksymalizują jego szanse na zwycięstwo.

Każda Axie ma 4 statystyki, Zdrowie, Morale, Umiejętność i Szybkość. Zależą od dwóch zmiennych: klasy i części ciała. Każde zwierzątko ma 6 części ciała: oczy, uszy, róg, usta, plecy i ogon. Rogi, usta, plecy i ogony określają, których kart Axie może użyć w walce. Każda Axie ma również wspomnianą klasę, która jest podobna do „typów” Pokemonów. Każda klasa jest słaba lub silna w stosunku do innych klas.

Ojczyzna Axie o nazwie Lunacia, jest podzielona na tokenizowane działki, które służą jako domy i bazy operacyjne dla zwierząt graczy. Działki można z czasem ulepszać, korzystając z różnych zasobów i składników rzemieślniczych, które można znaleźć podczas gry.

Wspierane kryptowaluty
Popularne