. . .

Gra play-to-earn F1 Delta Time zawiesza działalność

Rafał avatar
Rafał   2022-03-16 10:24

Dzisiejszy dzień nie będzie dobrze zapamiętany przez fanów gry F1 Delta Time. Firma odpowiedzialna za projekt nie był w stanie odnowić licencji na wykorzystywanie marki F1 i kończy projekt, ale nie pozostawi użytkowników na lodzie.

F1 REVV gra play to earn

Gra rozpoczęła swoje działanie w 2019 roku, kiedy legendarny model 1-1-1 pobił wszystkie poprzednie rekordy cenowe, stając się najcenniejszym NFT roku. Pierwsze oficjalne NFT od Formuły 1 zostało sprzedane za 415 ETH.

W 2020 r. do gry wprowadzono tryby Time Trial i Grand Prix co pozwoliło F1 Delta Time znacząco przyspieszyć całą branżę  play-to-earn i umożliwiło uruchomienie tokena REVV. Te dwa tryby wyścigowe pozwoliły graczom wygrać ponad 13 000 000 REVV.

W 2021 r. dwie najcenniejsze transakcje wirtualnymi samochodami, jakie kiedykolwiek odnotowano, miały miejsce w odstępie jednego dnia i obie dotyczyły samochodów F1 Delta Time.

Cała dość bogata historia gry kończy się niestety dzisiaj, 16 marca 2022 roku ze względu na "brak możliwości odnowienia licencji".

Jednak cały ekosystem REVV to nie tylko ta jedna produkcja, a wiele innych wyścigowych serii, które będą służyć jako ratunek dla osób, których NFT przestaną być możliwe do wykorzystania w ramach tej rozgrywki. 

Chociaż gra będzie musiała przerwać działalność, teraz skupiamy się na zapewnieniu naszym graczom przyszłości.

No właśnie. Co się dzieje, gdy licencjonowana gra NFT, która sprzedawała swoim graczom aktywa zostaje zamknięta z powodu decyzji właściciela praw, w tym wypadku F1? Animoca Brands, odpowiedzialna za projekt ma nadzieję zadowolić właścicieli NFT, oferując im zastępcze nagrody i NFT w innej ze swoich gier wyścigowych, REVV Racing.

animoca

Właściciele aktywów F1 Delta Time mają następujące opcje rekompensaty:

  • Wszyscy właściciele samochodów F1 Delta Time otrzymają samochody zastępcze, które są odpowiednikami samochodów REVV Racing na Polygon w oparciu o rzadkość i moc oryginalnych samochodów F1® Delta Time
  • Samochody F1 można zamienić na przepustkę wyścigową, która służy do stakingu i daje dostęp do przyszłych wybić i airdropów
  • Staking v4.0 będzie miał naszą największą pulę nagród: 20 milionów REVV. Aby wziąć udział, musisz użyć nowych zasobów REVV Racing wraz z przepustką wyścigową.
  • Właściciele segmentu wydarzeń otrzymują nagrody przez 6 miesięcy oraz opcję wymiany na kupony torów wyścigowych, które w przyszłości można wymienić na tor REVV Motorsport 
  • Skrzynki 2019 i klucze 2020 można łączyć i umieszczać w puli zarobków SHRD na Polygon
  • Wszystkie inne zasoby F1® Delta Time można zamienić na zasoby proxy, które zostaną wykorzystane w przyszłości do uzyskania NFT dla produktów w ekosystemie REVV Motorsport

Więcej szczegółów dotyczących każdej z opcji w oficjalnej zapowiedzi.

 

Popularne