. . .

Skybreach ogłasza szczegóły sprzedaży LAND-ów

Rafał avatar
Rafał   2022-04-06 19:51

Wreszcie dowiedzieliśmy się jak będzie wyglądała sprzedaż wirtualnej ziemi metawersum od RMRK, która odbędzie się już niedługo. Sprawdźmy jakimi szczegółami podzielili się twórcy Skybreach.

kanaria skybreach metawersum land

Skybreach to metawersum budowane przez zespół projektu RMRK, który stanowi nowy standard NFT posiadających wyjątkowe właściwości, niespotykane nigdzie indziej. Więcej o tym co ma oferować ten projekt pisałem już w tym poście, do którego zapraszam po szersze zrozumienie całej produkcji:

Skybreach

5 kwietnia poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące działania świata gry, a także wreszcie dostaliśmy długo wyczekiwane potwierdzenie dat sprzedaży wirtualnej ziemi, po której stąpać będą gracze, czyli popularnych LAND-ów.

Każdy LAND w metawersum Skybreach to wielozasobowe NFT w standardzie RMRK, które będzie służyć do gry. Każda działka ma mieć rozmiar 32x32 “metry” oraz jeden z trzech poziomów rzadkości.

rmrk metawersum land

Świat Skybreach będzie początkowo składać się z 9 “Skylands”, czyli wysp/biomów, które będą mieć różne tematy przewodnie oraz mają składać się z 25000 LAND-ów każdy. Wraz z rozwojem gry mogą pojawiać się nowe obszary z dowolnymi zasadami i motywami.

Dziewięć oryginalnych Skylands i ich motywy to:

 • Cyber
 • Steampunk
 • Wiatr
 • Ziemia
 • Ogień
 • Woda
 • Nieumarli
 • Mechy
 • Smok

Aby nie wprowadzać zamętu i nie rozpraszać początkowo niewielkiej liczby graczy na zbyt dużym terenie (oraz zostawić sobie furtkę dla komercjalizacji), zostanie wyprzedany tylko jeden obszar, przynajmniej na razie. 

Zasady sprzedaży

Sprzedaż odbędzie się na platformie Moonriver, a jedyną akceptowaną walutą będzie RMRK, a dokładniej mówiąc xcRMRK. Właściciele specjalnych klejnotów Kokopelli otrzymają dostęp do sprzedaży znacznie wcześniej niż reszta, około 18 kwietnia. 30 kwietnia możliwość zakupu otworzy się dla osób z białej listy, w skład której wchodzą posiadacze tokenów niezamiennych Kanaria, czyli głównych awatarów i władców świata Skybreach oraz posiadacze innych NFT, takich jak BAYC, czy Sandbox. Na samym końcu, 7 maja, możliwość zakupu dostaną już wszyscy.

Z 225 tysięcy działek (9 wysp po 25000 każda), do początkowej sprzedaży trafią 22 tysiące z jednej "Skyland":

 • 16000 zwykłych po 50 xcRMRK
 • 5000 rzadkich po 150 xcRMRK
 • 1000 epickich po 250 xcRMRK

Pozostałe 3000 to specjalne działki “ Harberger Taxed“, które rządzą się swoimi prawami, a mianowicie jest nałożony na nie specjalny podatek, który właściciel musi odprowadzać, a także każdą z tych działek, począwszy od 10 xcRMRK, można w dowolnym momencie kupić płacąc narzucone z góry “premium” w wysokości 10%, czyli płacąc 10% więcej niż poprzedni nabywca.

Sprzedaż przebiera formę aukcji holenderskiej bez możliwości refundacji. Aukcja holenderska oznacza, że ceny spadają aż do momentu, w którym kupujący uzna, że kwota mu odpowiada. W przypadku Skybreach ceny pozostaną stałe przez tydzień, a następnie z czasem będą spadać, aż osiągną 10% ceny wywoławczej. 

Prezent dla posiadaczy NFT z kolekcji Kanaria

Kanaria to królowie całego metawersum i główne awatary, które potrafią latać, co jest wyjątkową i bardzo przydatną umiejętnością w świecie Skybreach. Właściciele największego projektu NFT od RMRK otrzymają w prezencie vouchery na zakup LAND-ów. Każda Kanaria w zależności od swojej rzadkości otrzyma jeden lub więcej voucherów w postaci NFT, które zostaną wybite bezpośrednio do Kanarii, będą ważne przez 30 dni oraz niemożliwe do transferu i sprzedaży, chyba że wraz z Kanarią. 

skybreach kanaria nftVoucher to NFT, które pozwala zakupić LAND bez wydawania RMRK

Voucher może zostać użyty do zakupu ziemi o danej rzadkości, po dowolnej cenie, co daje posiadaczom przewagę, gdyż mogą kupić ziemię nie zważając na cenę, która przypomnijmy będzie maleć z czasem.

Poza tym niektóre Kanarie, mające pełny zestaw odpowiadający tematowi danego biomu, otrzymają część podatków z działek “Harberger Taxed”.

Podsumowanie

Kanaria Skybreach to zdecydowanie jeden z ciekawszych projektów NFT na rynku ze względu na ogromne możliwości tokenów niezamiennych RMRK. Pełny i stale aktualizowany opis metawersum można znaleźć tutaj.

Oprócz wspomnianych w tym artykule nowości poznaliśmy także więcej informacji o “Chunkies”, czyli awatarach, które mają zapewnić szybki, tani i łatwy dostęp do Skybreach dla osób nieposiadających Kanarii. Ich cena ma wynosić 0.5 RMRK.

Co ciekawe po zdobyciu doświadczenia te postacie będzie można podnieść na wyższy poziom, ale im ten poziom wyższy, tym większe ryzyko, że “update” zakończy się ich śmiercią. Ale spokojnie. Jak podaje dokumentacja, nie ma co płakać nad losem Chunkies. Żyli i umierali w ten sposób od tysiącleci.

 

Popularne