. . .

Powstanie metawersum i token Bored Ape Yacht Club

Rafał avatar
Rafał   2022-03-15 22:31

Yuga Labs, firma stojąca za jedną z najbardziej znanych i wartościowych kolekcji NFT, Bored Ape Yacht Club NFT, ma nadzieję zebrać setki milionów dolarów, sprzedając wirtualne działki w planowanym przez siebie metawersum.

NFT BAYC

Prezentacja uzyskana przez The Block przedstawia prognozy sprzedaży, a także informacje o nowej, rozległej inicjatywie Metaverse i planowanym tokenie Yugi. Cała informacja nadchodzi tuż po tym, jak w zeszłym tygodniu firma ogłosiła, że nabyła prawa własności intelektualnej do CryptoPunks i Meebits, dwóch kolekcji NFT, od Larva Labs.

Yuga, która zarobiła w zeszłym roku 127 milionów dolarów przychodów netto prognozuje, że w 2022 r. osiągnie 455 milionów dolarów – głównie dzięki wpływom ze sprzedaży wirtualnych gruntów w swoim nowym projekcie MetaRPG.

MetaRPG to metawersum, które ma być kompatybilne z wieloma projektami NFT.

Pojawi się system opisany jako „sklep z aplikacjami”, który pozwoli graczom tworzyć postacie przy użyciu posiadanych NFT, wyposażać je (znowu w NFT) i używać ich w grach.

Innym kluczowym elementem proponowanego świata jest waluta, którą Yuga dostarczy w postaci tokena, który ma nosić nazwę APECoin. Token będzie używany do robienia zakupów w planowanym sklepie z aplikacjami Yugi, a firma stwierdziła, że będzie również zachęcać do „handlu i wymiany”.

Sprzedaż gruntów

Metaverse BAYC rozpocznie się od sprzedaży wirtualnej ziemi w postaci NFT. Lądy będą zawierać różne cechy, takie jak zasoby naturalne, artefakty, a w niektórych przypadkach rzadkie postacie.

W sumie 200 000 działek zostanie rozdzielonych na dwie sprzedaże w marcu i sierpniu tego roku. Yuga ma nadzieję pozyskać 178 milionów dolarów (oprócz wpływów ze sprzedaży wtórnej) ze sprzedaży. Firma także zachowa dla siebie część wirtualnej ziemi. Jedną z zaangażowanych w projekt firm ma być Animoca Brands.

 

Popularne