. . .

Ukraina uruchamia Wojenne Muzeum w postaci NFT na Ethereum i Polygon

Rafał avatar
Rafał   2022-03-26 11:07

"Wojenne Muzeum" nie ma formy fizycznej i nie działa w żadnym metawersum (jeszcze), ale przybiera formę kolekcji NFT, która zostanie sprzedana za 3 dni, a cały dochód ma zostać przeznaczony dla Ministerstwa Transformacji Cyfrowej Ukrainy.

Ukraina NFT

Ukraińskie Ministerstwo Transformacji Cyfrowej ogłosiło dziś uruchomienie Meta History Museum of War. Kolekcja, została stworzona przy wsparciu ministerstwa i zawiera kronikę ostatnich wydarzeń w wojnie między Rosją a Ukrainą, w tym osobiste refleksje zarówno ukraińskich, jak i międzynarodowych artystów cyfrowych.

Mykhailo Fedorov napisał na Twitterze:

Podczas gdy Rosja używa czołgów do niszczenia Ukrainy, my polegamy na rewolucyjnej technologii blockchain. Uruchomiono Wojenne Muzeum w postaci NFT. Miejsce przechowywania pamięci o wojnie. I miejsce na celebrowanie ukraińskiej tożsamości i wolności.

Każdy NFT w kolekcji będzie kosztować 0,15 ETH, a aktywa zostaną sprzedane w porządku chronologicznym. Środki ze sprzedaży NFT trafią bezpośrednio na oficjalne rachunki kryptowalutowe Ministerstwa Transformacji Cyfrowej i zostaną przeznaczone na wsparcie wojska i pomocy cywilnej.

Od początku rosyjskiej inwazji, Ukraina otrzymała ponad 100 milionów dolarów darowizn w postaci kryptowalut. Według danych portalu analitycznego Merkle Science większość trafiła bezpośrednio do ukraińskiego rządu.

źródło: Decrypt

Popularne