. . .

MetaMask oficjalnie potwierdza: Będzie token i DAO

Rafał avatar
Rafał   2022-03-16 09:47

Najpopularniejszy portfel Web3 na rynku, czyli oczywiście MetaMask chwali się nowymi statystykami i potwierdza kreację DAO, a także wypuszczenie tokena.

portfel metamask

MetaMask przekroczył 30 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, co stanowi 42% wzrost w przeciągu czterech miesięcy. Wiadomość przekazał odpowiadający za rozwój portfela ConsenSys:

Globalna baza użytkowników wykorzystuje MetaMask, aby tworzyć i zbierać NFT, dołączać do DAO i uczestniczyć w protokołach DeFi. Stany Zjednoczone, Filipiny, Brazylia, Niemcy i Nigeria stanowią jedne z najbardziej aktywnych rynków MetaMask

W ramach planu realizacji wielu celów, MetaMask wkrótce uruchomi Zdecentralizowaną Organizację Autonomiczną, czyli popularne DAO. CEO firmy ConsenSys, Joe Lubin powiedział:

Istnieje DAO, które jest obecnie tworzone w kontekście MetaMask. Nie będzie zarządzał MetaMask, ale umożliwi sfinansowanie tworzenia nowych elementów.

Nie zostały ujawnione żadne szczegóły na temat DAO ani daty jego uruchomienia, ale potwierdzono, że MetaMask zamierza również uruchomić token.

Wielokrotnie poruszano temat tokena i mówiono, że jeśli wystartuje, to na pewno nie będzie to "skok na kasę". Teraz gdy zostały potwierdzone informacje o DAO, wygląda na to, że token będzie miał swoje wykorzystanie właśnie tam. Problem w tym, że DAO, nad którym pracuje ConsenSys, nie będzie zarządzało MetaMask, więc co dokładnie będzie robić, jaki ma cel i po co właściwie powstaje ten token?

We wcześniejszych wypowiedziach była też mowa o tym, że token "MASK" nie będzie czymś, co miałoby narazić projekt na niebezpieczeństwo ze strony organów regulacyjnych lub przekazać zarządzanie „farmerom airdropów”.

Miejmy nadzieję, że wkrótce się dowiemy jak będzie wyglądał airdrop i że będzie to właśnie taki sposób dystrybucji, a token naprawdę nie będzie skokiem na kasę, choć akurat w tym wypadku w ogóle nie musi nim być. 

Firma ConsenSys, odpowiedzialna za portfel, dopiero co zebrała 450 mln USD w ramach kolejnej rundy finansowania, co wyceniło biznes na 7 mld USD.

W artykule
MetaMask
MetaMask jest najpopularniejszym portfelem kryptowalut, a także bramą do zdecentralizowanych aplikacji budowanych na Ethereum i innych sieciach krypto.
ConsenSys
Firma tworząca oprogramowanie
Popularne