. . .
Arweave logo

Arweave

AR
35,64 +0,95%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
1 784 692 225
Wolumen
69 948 555
Ilość w obiegu
50 108 502
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

Arweave to nowoczesne rozwiązanie technologiczne, pozwalające na zabezpieczenie i przechowywanie danych. Celem oprogramowania jest wykonywanie obu operacji w oparciu o rozproszoną sieć komputerową. Strategia platformy Arweave ma za zadanie umożliwienie użytkownikom i programistom przechowywanie informacji na zawsze. 

Działalność Arweave wpisuje się w tak zwaną permaweb (permanentną sieć). Od tradycyjnej sieci różnie się ona tym, że wszystkie informacje są łatwo dostępne, przechowywane są na stałe i w sposób zdecentralizowany. Blockchain Arweave został nazywany Blockweave. Ze względu na jego strukturę jest nie tyle łańcuchem, co wykresem bloków. Arweave wykorzystuje konsensus Proof of Access. Koszty utrzymania całej sieci są stosunkowo niskie, a prędkości operacji wysokie.

Każdy użytkownik może być częścią permaweb. Przechowywanie danych nie odbywa się na fizycznych serwerach, lecz na wolnej przestrzeni dyskowej osób, które chcą angażować się w rozwój sieci. Użytkownicy płacą hostom wyłącznie za wykorzystaną pojemność.

Podobnie jak inne ambitne projekty, Arweave ma na celu rozbicie rynkowej dominacji gigantów technologicznych, którzy oferują własne usługi przechowywania plików. Istnieje jednak bardzo ważna cecha, która wyróżnia platformę Arweave na tle konkurencji. Jest to zaangażowanie w trwałe przechowywanie danych dzięki unikalnym płatnościom opartym o ich własną kryptowalutę AR.

AR został ograniczony do 66 milionów monet – 55 milionów wypuszczono od razu na start w 2018 roku, pozostałe udostępniane są stopniowo. Otrzymują je właściciele węzłów sieci Arweave.

Giełdy
Aplikacje Finansowe
Zespół
Sam Williams
Współzałożyciel Arweave
Popularne