. . .

Wrzesień miesiącem licytacji - Kusama zapowiedziała kolejne 5 aukcji

Rafał   2021-08-19 18:21

Chociaż oficjalnie aukcje muszą zostać zatwierdzone przez Radę Kusama w głosowaniu, raczej podobnie do poprzedniej zapowiedzi możemy spodziewać się, że licytacje rozpoczną się według rekomendacji Parity, czyli już 1 września.

Aukcja

Kusama zapowiedziała harmonogram kolejnych pięciu aukcji. Społeczność posiadająca KSM na pewno jest z tego powodu zadowolona, jednak posiadający Polkadot muszą uzbroić się w cierpliwość. Aukcje na głównej sieci ruszą zapewne dopiero po przetestowaniu działania 11 parachainów na Kusama.

Kusama aukcje

Pierwsza aukcja ma rozpocząć się już 1 września. Schemat aukcji jest taki sam jak w przypadku pierwszej transzy - 1 aukcja na tydzień. Potrwają one aż do końca września. Następnie czeka nas kolejna faza testów i obserwacji, po której ruszy kolejne pięć aukcji na Kusama oraz, miejmy nadzieję, w końcu ruszą także tak długo wyczekiwane aukcje na Polakdot.

Pięć aukcji odbędzie się w ciągu pięciu tygodni z przerwą na ocenę ogólnej wydajności sieci przed rozpoczęciem trzeciej partii w podobnym harmonogramie

Wszyscy niecierpliwie czekają na start licytacji w sieci Polkadot jednak te na Kusama również są ciekawe. Do "zabawy" dołączyły kolejne projekty na czele z KILT, które powalczą o swoje miejsce w sieci na kolejne 48 tygodni.

Pierwsze aukcje zakończyły się niezwykłym sukcesem i zebrały oraz zablokowały prawie 10% całkowitej podaży KSM. Więcej o zwycięzcach możecie przeczytać tutaj:

Kusama zwycięzcy

Wszystko działa dobrze

Do tej pory nie wykryto większych problemów z działaniem Kusama. Mogliśmy się tego dowiedzieć czytając obszerny raport opublikowany przez Roberta Habermeier, jednego ze współzałożycieli Polkadot na temat stabilności sieci.

Jedyną niepokojącą oznaką są lagi finalizowania bloków. Jak możemy przeczytać w raporcie: 

Te incydenty z ostatecznością są obecnie badane. Zaproponujemy rozwiązanie, które poddamy głosowaniu, aby rozwiązać problem przed uruchomieniem parachainów na Polkadot

Występują one bardzo rzadko i nie sprawiły do tej pory problemów, jednak muszą zostać rozwiązane.

Pozostaje nam obserwować rozwój sytuacji i wspierać ulubione projekty w zbiórkach. Zwycięzcę szóstej aukcji na Kusama poznamy już 8 września.

Popularne