. . .

Equilibrium stworzyło pierwszy most łączący BSC z Kusama i Polakdot

Rafał   2021-07-04 19:43

To, że ekosystemy Polkadot i Kusama rozrastają się coraz szybciej, wie każdy, kto na poważnie interesuje się kryptowalutami, co więcej zaczęły się rozrastać na długo, zanim wystartowały aukcje. Niedawno zespół Equilibrium zapowiedział stworzenie pierwszego mostu łączącego sieci Polkadot i Kusama z Binance Smart Chain.

Genshiro BSC
Grafika: medium.com/equilibrium-eosdt/the-first-ever-polkadot-kusama-bsc-bridge-is-live-on-the-testnet-4ab2697f4982

Zespół projektu Equilibrium stworzył i zaimplementował pierwszy most łączący szybko rozwijającą się sieć Binance Smart Chain z Kusama i wdrożył go już w sieci testowej. Most działa także oczywiście z Polkadot.

Most umożliwi dwukierunkowy transfer aktywów cyfrowych między BSC a sieciami opartymi na Substrate.

Projekt Equilibrium jako przyszły Parachain Polkadot zostanie powiązany z BSC i będzie wspierać aktywa BEP-20 w swoich pulach płynności zaraz po uruchomieniu. Ułatwi to transfer aktywów i interakcję między zdecentralizowanymi finansami tych dwóch sieci co jest świetną wiadomością dla nich obu.

Jak wiele innych projektów, również i ten posiada siostrzany protokół działający w sieci Kusama. Genshiro, bo tak nazywa się ta wersja Equilibrium, po wygraniu aukcji będzie obsługiwać BNB, BUSD, CAKE, GENS i EQ, które będą mogły być transferowalne między sieciami Kusama i BSC. Do tej pory Genshiro udało się zebrać w Crowdloan 4755 KSM co czyni go jednym z najsłabiej wspieranych projektów wśród aktualnych uczestników zbiórek.

Genshiro oferuje każdemu, kto zdecyduje się wesprzeć projekt w zbiórce 2000 GENS za każdy 1 KSM wsparcia. Bardziej hojni użytkownicy, czyli ci, którzy zdecydują się wesprzeć projekt kwotą 50 KSM i więcej otrzymają 20% bonus.

Natywny token sieci GENS jest już dostępny na giełdzie KuCoin, co pozwala obliczyć ewentualne zwroty z uczestnictwa w Crowdloan.

Equilibrium jest zdecentralizowanym protokołem międzyłańcuchowym, dzięki któremu użytkownicy mogą wziąć pożyczkę, udzielić jej, dostarczać płynność, aby pokryć ewentualne straty pożyczkobiorców i zarabiać na tym, a także wymieniać tokeny w sposób zdecentralizowany.

 

W artykule
KuCoin
KuCoin to jedna z największych giełd kryptowalut na rynku. Oferuje ponad 700 tokenów, wiele możliwości handlu, staking, a także mnogość innych opcji uczestniczenia w rozległym ekosystemie krypto.
Binance Coin logo
Binance Coin bnb
2 211,65
-0,65%
Popularne