. . .

Karura wygrywa pierszwszą aukcję na Kusama

Rafał   2021-06-22 14:18

Pierwsza aukcja już za nami. Bez żadnych niespodzianek zwycięzcą okazał się projekt Karura, który w każdym bloku przedstawił najlepszą ofertę i zablokował na okres 48 tygodni ponad 500 000 KSM.

Karura na swoim Twitterze podzieliła się tą zdecydowanie pozytywną informacją.

Karura oficjalnie zabezpieczyła pierwszy publiczny slot na parachain na Kusama i już z sukcesem produkuje bloki

I tak po tygodniu "walki" Karura ze zdecydowaną przewagą, pewnie i bez żadnych wątpliwości zajęła drugi slot Parachian (pierwszy należał do Statemint). 501,137.6619 - tyle dokładnie KSM zostało zablokowanych w pierwszym aukcyjnym Parachainie na kolejne 324 dni. 

Dobre informacje są bardzo potrzebne, zwłaszcza po tym jak start tygodnia okazał się być bardzo bolesny dla wielu inwestorów. Cena Kusama spadła aż o 45% w dwa dni i ponad 72% od najwyższej ceny zanotowanej 18 maja.

Co to Karura?

Założona przez Fundację Acala, Karura jest skalowalną, kompatybilną z EVM siecią zoptymalizowaną pod kątem DeFi. Platforma oferuje zestaw aplikacji finansowych, w tym: instrumenty pochodne (płynne KSM), stablecoin wspierany przez aktywa cross-chain (kUSD) oraz zdecentralizowaną giełdę AMM. Wszystko to z minimalnymi opłatami, które można uiścić w dowolnym tokenie.

 

Popularne