. . .

Karura wygrywa pierszwszą aukcję na Kusama

Rafał   2021-06-22 14:18

Pierwsza aukcja już za nami. Bez żadnych niespodzianek zwycięzcą okazał się projekt Karura, który w każdym bloku przedstawił najlepszą ofertę i zablokował na okres 48 tygodni ponad 500 000 KSM.

Karura wygrywa pierszwszą aukcję na Kusama

Karura na swoim Twitterze podzieliła się tą zdecydowanie pozytywną informacją.

Karura oficjalnie zabezpieczyła pierwszy publiczny slot na parachain na Kusama i już z sukcesem produkuje bloki

I tak po tygodniu "walki" Karura ze zdecydowaną przewagą, pewnie i bez żadnych wątpliwości zajęła drugi slot Parachian (pierwszy należał do Statemint). 501,137.6619 - tyle dokładnie KSM zostało zablokowanych w pierwszym aukcyjnym Parachainie na kolejne 324 dni. 

Dobre informacje są bardzo potrzebne, zwłaszcza po tym jak start tygodnia okazał się być bardzo bolesny dla wielu inwestorów. Cena Kusama spadła aż o 45% w dwa dni i ponad 72% od najwyższej ceny zanotowanej 18 maja.

Co to Karura?

Założona przez Fundację Acala, Karura jest skalowalną, kompatybilną z EVM siecią zoptymalizowaną pod kątem DeFi. Platforma oferuje zestaw aplikacji finansowych, w tym: instrumenty pochodne (płynne KSM), stablecoin wspierany przez aktywa cross-chain (kUSD) oraz zdecentralizowaną giełdę AMM. Wszystko to z minimalnymi opłatami, które można uiścić w dowolnym tokenie.

 

Popularne