. . .
Kusama logo

Kusama

KSM
122,27 -5,58%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
1 097 503 637
Wolumen
66 733 432
Ilość w obiegu
8 980 098
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

Twórcy kryptowaluty Kusama postanowili ochrzcić ją mianem „dzikiego i nieokrzesanego kuzyna Polkadot”. Obie waluty posiadają zresztą niemal bliźniacze ze sobą blockchainy.

Kusama to sieć wyspecjalizowanych łańcuchów bloków, nazwanych tak samo jak w Polkadot, „Parachain”, zbudowanych przy użyciu Substrate. Kusama jest eksperymentalnym środowiskiem programistycznym dla zespołów, które chcą przygotować się do wdrożenia na Polkadot, aczkolwiek wiele z nich zostanie na Kusama ze względu na ograniczoną liczbę Parachain-ów, które będą działać na Polkadot, a także ze względu na minimalne różnice pomiędzy projektami i planowane połączenie obu sieci co pozwoli na bezproblemową komunikacje z całym ekosystemem Polkadot.

Kusama została założona w 2019 roku przez Gavina Wooda, założyciela Polkadot oraz współzałożyciela i byłego dyrektora technicznego Ethereum.

KSM tak samo jak DOT będzie używany do wykupienia, a dokładniej mówiąc wypożyczenia Parachain na pewien okres czasu. Waluta będzie wykorzystywana w aukcjach, a następnie zwycięski projekt będzie blokował zadeklarowaną ilość KSM na określony czas. Oprócz tego kryptowaluta jest też wykorzystywana do zarządzania i stakingu - Kusama tak jak Polkadot wykorzystuje mechanizm Nominated Proof of Stake. 

Giełdy
Portfele sprzętowe
Portfele mobilne
Aplikacje Finansowe
Portfele - Rozszerzenia Przeglądarki
Staking
Badania i Rozwój
Analiza
Popularne