. . .

KILT pierwszym projektem, który osiągnął ustalony przez siebie limit zebranych KSM

Rafał   2021-09-02 00:57

Druga seria aukcji Kusama już się rozpoczęła. Zespoły mogą składać oferty i wygląda na to, że niekwestionowanym zwycięzcą szóstej aukcji zostanie projekt KILT.

Bezpieczenstwo danych

Rozpoczęcie aukcji poprzedziła podobnie jak ostatnio faza crowdloans, czyli pożyczek społecznościowych służących zebraniem funduszy w postaci KSM na wynajem parachaina. W związku z tym, dołączając do crowdloan każdy projekt może ustalić maksymalny limit, jaki chce zebrać. KILT został właśnie pierwszym projektem, który osiągnął swoje założenia.

Osiągnięcie limitu oznacza, że nie można już uczestniczyć w zbiórce. 

Warto zaznaczyć, że do tej pory jest to drugi wynik pod względem zebranych KSM ze wszystkich projektów, jakie uczestniczyły w crowdloans niezależnie od serii. Więcej udało się zebrać tylko Karura. 

crowdloans

KILT wydaje się pewniakiem do wygrania aukcji numer sześć. W tym momencie drugie pod względem zebranych KSM jest Calamari jednak zbiórka nie osiągnęła jeszcze nawet połowy tego, co zebrał KILT. Pierwsza aukcja z drugiej serii zakończy się 8 września.

Czym jest KILT

KILT to protokół blockchain do wydawania niezależnych, weryfikowalnych i anonimowych danych uwierzytelniających. Dzięki KILT każda osoba może zarządzać własnymi danymi, co pozwala zachować wysoki poziom prywatności.

dzialanie kiltProsty schemat działania KILT

Mimo że działanie KILT wymaga pośrednika, jakim jest "Attester", który na życzenie użytkownika wydaje mu poświadczenie, to w przeciwieństwie do znanych rozwiązań, blockchain KILT przechowuje jedynie wartości hash danych użytkownika, a nie same dane. Poświadczenia, czy też certyfikaty, są kontrolowane przez użytkownika, który może udostępniać je tylko serwisom, których chce używać, służą one jako zamiennik loginu i hasła.

Dany serwis może następnie sprawdzić dane, których hash znajduje się na blockchainie KILT i potwierdzić ich prawdziwość. Co więcej, informacji niepotrzebnych do weryfikacji użytkownik może nie udostępniać. 

Nad rozwojem projektu pracuje BOTLabs GmbH.

Popularne