. . .
Parity Technologies

Parity Technologies

Infrastruktura Blockchain

Parity Technologies to niemiecko-brytyjska firma, założona w 2015 roku. W rozwój działalności przedsiębiorstwa zaangażowani są między innymi Jutta Steiner (współzałożycielka Parity) oraz Gavin Wood (twórca Polkadot). Misja firmy opiera się na dostarczaniu rozwiązań z zakresu kapitalizacji technologii blockchain. Działania Parity Technologies przeznaczone są przede wszystkim dla biznesów i organizacji. Założycielom przyświeca idea, według której technologia zdecentralizowana ma możliwość fundamentalnej zmiany przedsiębiorstw, konsumentów i rządów na świecie.

Specjaliści z Parity Technologies przez lata korzystali ze swoich doświadczeń w rozwijaniu ekosystemu Ethereum. Dokładając do tego wiedzę z zakresu Bitcoin i Zcash, Parity wraz z Web3 Foundation uruchomiło Polkadot. Jest to skalowalny, rozwojowy, a przede wszystkim bezpieczny protokół sieciowy dla nowej sieci Web 3.0.

Co więcej, działalność Parity Technologies wymierzona jest w budowanie podwalin pod rozwój technologii Web 3.0. W związku z tym, firma współpracuje z technologiami Polkadot, aby stworzyć platformę nowej generacji, która połączy ze sobą poszczególne niezależne łańcuchy bloków. Parity Technologies dostarcza również nowoczesny framework o nazwie Substrate, którego zadaniem jest innowacyjne podejście do budowy blockchainów.

Jednym z popularnych rozwiązań platformy jest portfel Parity Signer. Pozwala on na korzystanie ze smartfona w roli portfela sprzętowego.

 

Wspierane kryptowaluty
Zespół
Gavin Wood
Współzałożyciel Ethereum, Założyciel Polkadot, Kusama, Parity
Popularne