. . .

Wielka Brytania chce zostać „centrum technologii kryptowalut”

Rafał avatar
Rafał   2022-04-04 20:11

Rząd Wielkiej Brytanii zamierza otworzyć się na "kryptoaktywa" i ogłosił dziś ruchy, dzięki którym stablecoiny zostaną uznane za ważną formę płatności w ramach szerszych planów uczynienia kraju centrum rozwoju tej technologii.

wielka brytania kryptowaluty

Informacje o tym co planuje Wielka Brytania pojawiły się tuż po tym jak Unia Europejska pokazała swój brak wiedzy dotyczący kryptowalut oraz brak chęci odkrojenia swojej części ogromnego tortu, jakim będzie Web3 poprzez absurdalne regulacje. 

Kroki, jakie zostaną podjęte mają sprawić, że Wielka Brytania stanie się globalnym centrum technologii i inwestycji w kryptowaluty, a stablecoiny już wkrótce mogą stać się środkiem płatniczym na terenie UK. 

Rząd zamierza wprowadzić przepisy uwzględniające stablecoiny, które mogą vyć wykorzystywane jako środek płatniczy w ramach regulacji dotyczących płatności, tworząc warunki dla emitentów i usługodawców do działania i inwestowania w Wielkiej Brytanii.

Co więcej,  Zjednoczone Królestwo ma "aktywnie badać potencjalnie transformacyjne korzyści technologii DLT na brytyjskich rynkach finansowych" oraz przeanalizować rynek DeFi.

Nowe przepisy prawne dotyczące „piaskownicy infrastruktury rynku finansowego” mają pomóc firmom wprowadzać innowacje w ramach „CryptoSprint” kierowanego przez FCA przy współpracy z Mennicą Królewską nad... NFT.

Ktoś w Wielkiej Brytanii rozumie, że bycie w czołówce technologicznej, przyciąga nie tylko inwestycje, ale też tworzy miejsca pracy na tym nowym szybko rozwijającym się rynku.

Jak możemy przeczytać w oficjalnej zapowiedzi pakiet obejmuje:

  • wprowadzenie „piaskownicy infrastruktury rynku finansowego”, aby umożliwić firmom eksperymentowanie i wprowadzanie innowacji,
  • utworzenie Cryptoasset Engagement Group w celu ściślejszej współpracy z branżą,
  • badanie sposobów zwiększenia konkurencyjności brytyjskiego systemu podatkowego w celu zachęcenia do dalszego rozwoju rynku kryptowalut,
  • współpraca z Mennicą Królewską nad tokenem niezamiennym jako symbol przyszłościowego podejścia, które Wielka Brytania jest zdeterminowana przyjąć.

Wielka Brytania ma zamiar zostać tym, czym UE zostać najwyraźniej nie chce... Choć znając przeszłość i podejście Wysp do kryptowalut, nie mówmy jeszcze "hop".

Popularne