. . .

Binance nie może działać w Wielkiej Brytanii, ale Brytyjczycy nadal mogą korzystać z giełdy...

Rafał   2021-06-27 17:00

Dzisiejszy szum związany z Binance jak zwykle w takich przypadkach nosi większe znamiona siania paniki niż prawdziwego "zagrożenia", co nie zmienia faktu, że zamęt regulacyjny związany z krypto-biznesami może być coraz większy.

Wielka Brytania

Financial Conduct Authority, czyli brytyjski odpowiednik KNF wydał wczoraj oświadczenie ostrzegające konsumentów przed Binance Markets Limited i Binance Group. W oświadczeniu możemy przeczytać, że:

Ze względu na nałożenie wymogów przez FCA, Binance Markets Limited nie może obecnie podejmować żadnych regulowanych działań bez uprzedniej pisemnej zgody FCA. Żaden inny podmiot w Grupie Binance nie posiada żadnej formy brytyjskiego zezwolenia, rejestracji ani licencji na prowadzenie regulowanej działalności w Wielkiej Brytanii.

Jak można wywnioskować brak pozwolenia na prowadzenie jakiejkolwiek działalności przez Binance odnosi się jedynie do ich brytyjskiej spółki Binance Markets Limited, jednak jak to bywa w takich przypadkach, od razu zrobiło się głośno o banie nałożonym na giełdę, co mogłoby odbić się na użytkownikach pochodzących z Wysp.

Decrypt skontaktował się z FCA w celu wyjaśnienia całej sytuacji i okazało się, że brak zezwolenia dotyczy tylko spółki brytyjskiej oraz strony binance.co.uk, która co ciekawe nadal nie rozpoczęła działania, ponieważ Binance wycofało swój wniosek z FCA, podobnie jak aż 90% innych firm. Wycofanie wniosków miało związek ze zbyt "intensywnym zaangażowaniem ze strony FCA".

Cała sytuacja nie ma większego związku z giełdą Binance.com, z której użytkownicy z Wielkiej Brytanii mogą korzystać tak samo jak do tej pory i handlować bez większych obaw.

Zgodnie z całą sytuacją Binance Markets Limited musi przestać reklamować się klientom pochodzącym z UK oraz zbierać ich dane. Co jednak ciekawsze Binance musi opublikować na swoich mediach społecznościowych i stronie binance.com oficjalny komunikat:

“BINANCE MARKETS LIMITED IS NOT PERMITTED TO UNDERTAKE ANY REGULATED ACTIVITY IN THE UK. Due to the imposition of requirements by the FCA, Binance Markets Limited is not currently permitted to undertake any regulated activities without the prior written consent of the FCA. (No other entity in the Binance Group holds any form of UK authorisation, registration or license to conduct regulated activity in the UK).”

Sytuacja w Wielkiej Brytanii robi się coraz bardziej napięta w stosunku do kryptowalut i firm, które chcą oferować na wyspach różnego rodzaju usługi. Ostatnio Celsius ogłosił wyprowadzkę z UK, właśnie ze względu na niepewną przyszłość dotyczącą regulacji w tym kraju.

Popularne