. . .

Giełda krypto Huobi zlikwiduje wszystkie konta użytkowników z Chin

Wlad   2021-09-26 13:34

Trwają problemy z kryptowalutami na terenie Państwa Środka. Jedna z najważniejszych giełd kryptowalutowych obsługujących klientów z Chin – Huobi Global – ogłosiła, że do końca roku zawiesi wszystkie chińskie konta użytkowników. Co to oznacza dla całego rynku aktywów cyfrowych w najludniejszym kraju na świecie?

Chiny

W ostatnich dniach w Chinach pojawiają się coraz to nowsze problemy dotyczące rynku aktywów cyfrowych. Narodowy Bank Chiński (People’s Bank of China) zaostrzył niedawno swoje regulacje, by ścigać aktywność związaną z kryptowalutami. W związku z tym giełda kryptowalutowa Huobi Global nie pozostaje obojętna. Od dnia 24 września nie mogą się na niej rejestrować nowi użytkownicy mieszkający w Chinach kontynentalnych.

Co więcej, giełda ma zamiar zawieszać i zamykać konta użytkowników z Chin jeszcze przed końcem bieżącego roku. Proces ten ma postępować stopniowo, aż do pełnego usunięcia Chińskich entuzjastów aktywów cyfrowych z platformy giełdowej Huobi.

https://blokpres.pl/chiny-banuja-bitcoina

Rząd Chiński przypomniał kilka dni temu w oficjalnym komunikacie, że kryptowaluty nie są legalne w ich kraju. Z kolei Huobi Global jest jedną z najważniejszych giełd krypto w Azji, która jako pierwsza zareagowała na nowe obostrzenia. Z rządowych ograniczeń wynika, że nawet wymiana walut fiducjarnych na aktywa cyfrowe nie jest w Chinach legalna.

Wiadomości, które płyną z Państwa Środka, spowodowały nagły spadek kapitalizacji rynkowej HT – natywnego tokena giełdy Huobi. Wartość tokena spadła o 15% w ciągu pierwszej godziny po ogłoszeniu zamiaru usunięcia Chińczyków z giełdy. Aktualna cena oscyluje wokół 7,00 USD (dla porównania: wartość w czerwcu przekroczyła 17,00 USD).

Użytkownicy z Chin wciąż czekają na kolejne doniesienia odnośnie działalności pozostałych giełd aktywów cyfrowych w ich kraju. Giełda kryptowalutowa OKEx nie ogłosiła jeszcze planów zamknięcia kont uczestników wymiany w Chinach. Zdążyła to jednak zrobić już giełda Binance, która zablokowała możliwość rejestracji przy pomocy chińskich numerów telefonów komórkowych.

Popularne