. . .

UST wpłynie do ekosystemu NEAR

Rafał   2021-12-22 11:00

Wczorajsza zapowiedź NEAR utwierdza w przekonaniu fanów największego zdecentralizowanego stablecoina na rynku - UST, że nie bez powodu jest w czołówce, a także pokazuje, że fala jego adopcji cały czas przybiera na sile.

UST zalewa inne sieci

NEAR to jedna z najszybciej rozwijających się platform smart kontraktów, której prawdziwa adopcja ma nadejść dopiero w 2022 roku, gdy wiele projektów otrzymujących dzisiaj granty na rozwój od fundacji NEAR zacznie wprowadzać swoje rozwiązania w życie. 

Wczorajsza zapowiedź jest jednak nie tylko pozytywna dla projektu NEAR, ale nawet bardziej dla fanów LUNA i zdecentralizowanego stablecoina UST, który dołączy do ekosystemów NEAR i Aurora, czyli kompatybilnej z EVM platformy smart kontraktów zbudowanej na NEAR.

Ekspansja UST do ekosystemu NEAR pokazuje też, jak ważny jest ruch w kierunku wielołańcuchowej przyszłości i współpracy pomiędzy różnymi sieciami.

Sama integracja jest możliwa dzięki partnerstwu z wiodącymi protokołami DeFi - NearPad i Rose.

NearPad, którego celem jest zostanie centrum DeFi na Aurora, jest także zdecentralizowaną giełdą AMM, dzięki której użytkownicy mogą handlować aktywami i zapewniać płynność za pomocą par UST. Z kolei Rose to protokół podobny do Curve, który pozwala wymieniać stablecoiny oraz zapewnia dostęp do pożyczek i pozwala użytkownikom i innym platformom DeFi uzyskać wydajną kapitałowo płynność stablecoin.

Partnerstwo między Terra, NearPad i Rose stanowi kolejny punkt rozwoju i adopcji UST w nowych ekosystemach - zarówno w NEAR, jak i Aurora. Użytkownicy będą mogli przesyłać aktywa bezpośrednio z Terra do Aurora przez Allbridge.

Co więcej, zarówno NearPad, jak i Rose będą oferować zachęty dla użytkowników do wpłacania płynności UST do protokołów.

Współzałożyciel NEAR, Illia Polosukhin powiedział:

Stablecoiny takie jak UST, zapewniają prosty sposób przechowywania wartości i interakcji z aplikacjami, które potrzebują stabilnej jednostki rozliczeniowej. Połączenie ekosystemów NEAR i Terra za pośrednictwem Allbridge umożliwia aplikacjom takim jak Rose i NearPad oferowanie nowych sposobów korzystania ze stablecoinów obu społecznościom.

Międzyłańcuchowa współpraca pomiędzy rosnącym ekosystemem NEAR i Aurora, a Terra to świetny krok w kierunku rozwoju obu projektów.

NEAR to zbudowany przez genialny zespół wysokowydajny blockchain, który został zaprojektowany tak, aby był superszybki, niewiarygodnie bezpieczny i nieskończenie skalowalny. Więcej o NEAR pisaliśmy tutaj.

Terra to z kolei platforma smart kontraktów, a jednocześnie protokół skoncentrowany na tworzeniu zdecentralizowanych stablecoinów, zabezpieczonych LUNA, natywną walutą sieci.

Popularne