. . .

Sandbox i Warner Music Group stworzą muzyczny metaverse

Wlad   2022-01-28 17:18

Na tapecie pojawiła się nowa kolaboracja pomiędzy krypto i przedsiębiorstwem głównego nurtu. Sandbox oraz Warner Music Group mają połączyć siły, by stworzyć wspólny projekt. Ma to być element metaverse w świecie muzyki. Współpraca pozwoli firmie Warner organizować koncerty w przestrzeni meta.

Sanbox i Warner music
grafika: Twitter Sandbox

Jeżeli wspomniana współpraca pomiędzy Warner Music Group i Sandbox przyniesie pożądane efekty, będziemy świadkami koncertów muzycznych organizowanych w świecie metaverse. Słynna wytwórnia wykorzysta nabyte przez siebie działki LAND, które posiada w ramach projektu Sandbox. To właśnie tam miałyby odbywać się wirtualne koncerty.

Firma Warner nie ujawniła jeszcze żadnych szczegółów odnośnie planowanych eventów muzycznych. Warto jednak podkreślić, że wśród zakontraktowanych z wytwórnią artystów znaleźć można wiele znanych nazwisk. Ed Sheeran, Elektra, Erato Lizzo czy Red Hot Chili Peppers to tylko niektóre z nich.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, współpraca pomiędzy firmami ma być pierwszą tego typu działalnością grupy Warner w kontekście metaverse i NFT. Oana Ruxandra, szefowa do spraw rozwoju WMG podkreśla znaczenie tej kolaboracji. Jej zdaniem, na działkach LAND powstanie „trwałe, wciągające muzyczne doświadczenie społęcznościowe, które przełamie rzeczywiste ograniczenia i pozwoli artystom i ich fanom na zaangażowanie jak nigdy przedtem”.

Platforma Sandbox znana jest z nawiązywania partnerstw z wiodącymi markami reprezentującymi różne branże. Współpracują z nią chociażby Adidas, Snoop Dogg czy Steve Aoki. Według kapitalizacji rynkowej, Sandbox zajmuje trzecie miejsce w kategorii gier zdecentralizowanych po Decentraland i Axie Infinity. Średnia kapitalizacja wynosi aktualnie 3,2 mld dolarów.

W ramach współpracy z Warner Music Group, Sandbox zorganizuje wyprzedaż działek LAND w świecie metaverse. Dzięki temu fani będą mogli zakupić pożądane działki niedaleko tych, które już posiada wytwórnia. Ma to być kolejny krok w kierunku otwarcia usług metaverse dla fanów, którzy nie mają na co dzień zbyt wiele wspólnego z technologiami zdecentralizowanymi.

Popularne