. . .

Gigant gier NFT i metawersum zbiera $360 mln. Czym jest Animoca Brands?

Rafał avatar
Rafał   2022-01-20 09:40

18 stycznia Animoca Brands zebrała aż $358,888,888 od inwestorów, co oznacza wycenę firmy na poziomie 5 mld dolarów. Niewiele osób wie, ale jest to jeden z liderów branży gier wykorzystujących technologię blockchain i metawersum oraz odpowiada za wiele znanych projektów.

firma Animoca Brands

Runda inwestycyjna prowadzona przez Liberty City Ventures, w której udział wzięło między innymi Winklevoss Capital założony  popularnych braci bliźniaków i pomysłodawców giełdy Gemini, pozwoli firmie Animoca Brands na dalszy rozwój swoich projektów, strategiczne przejęcia i inwestycje w rynek kryptowalut. Dlaczego firma, o której pewnie nigdy nie słyszałeś zbiera tak ogromne kwoty? Czy to magia słowa "krypto"? Nie do końca... 

Czym jest Animoca Brands?

Animoca Brands zajmuje się rozwojem i inwestycjami w gry NFT i metawersum. Znajduje się na liście najszybciej rozwijających się firm w Azji tworzonej przez Financial Times i jest jednym z liderów branży gamingowej opartej o blockchain, a także jednym z największych inwestorów w tenże rynek.

Animoca Brands skupia się właśnie na segmencie rynku kryptowalut powiązanym z NFT, nie tylko dlatego, że w ciągu najbliższych 6 lat wycena sektora metawersum ma sięgnąć ponad 800 miliardów USD, ale też dlatego, że wierzy w misję i otwartość łańcucha bloków i nie chce, aby firmy takie jak Meta, czy Microsoft przejęły i scentralizowały rynek wirtualnej rzeczywistości i gier.

Głównym celem firmy jest zapewnienie praw własności graczom i użytkownikom Internetu na całym świecie, tworząc w ten sposób nową klasę aktywów i ekonomię typu play-to-earn w otwartym i zdecentralizowanym ekosystemie.

O ile o Animoca Brands mogłeś nigdy nie słyszeć, tak na pewno słyszałeś o co najmniej jednym z jej produktów.

Projekty Animoca Brands

Zwycięzca Deloitte Tech Fast nie tylko inwestuje w ponad 150 różnych projektów NFT i metawersum, ale też odpowiada za tworzenie wielu znanych gier play-to-earn w tym za jeden z największych projektów wirtualnej rzeczywistości - Sandbox. Oto kilka tytułów, nad jakimi pracuje ogromny zespół Animoca Brands:

Sandbox

Sandbox to zdecentralizowany projekt metawersum podobny graficznie do popularnego Minecrafta, w którym twórcy mogą dzielić się i monetyzować tworzone przy użyciu darmowych narzędzi zasoby i „doświadczenia”, takie jak np. gry.

Natywny token metawersum SAND, jest skapitalizowany na poziomie 4 mld USD, co oznacza, że tylko AXS od Axie Infinity jest większym projektem gamingowym na rynku.

Za projekt odpowiada jedna ze spółek zależnych Animoca Brands.

REVV

REVV to natywny token użytkowy wszystkich gier wyścigowych z serii REVV rozwijanych przez Animoca Brands. REVV został zaprojektowany tak, aby umożliwić prawdziwą cyfrową własność wszystkich zasobów gry, dając graczom swobodę i kontrolę nad ich przedmiotami w grze, które oczywiście działają w formie NFT. 

W skład ekosystemu gier wyścigowych wchodzą: REVV Racing, F1® Delta Time, MotoGP™ Ignition oraz niedługo debiutujący projekt - Formuła E: High Voltage. REVV posiada wszystkie wymagane licencje F1 oraz MotoGP.

Crazy Defense Heroes


Crazy Defense Heroes to darmowa gra mobilna typu tower defense z milionami pobrań, która implementuje do rozgrywki token TOWER oraz system play-to-earn. Gracze mogą opracować własną strategię defensywną, korzystając z szerokiego arsenału wież, zaklęć, bohaterów i kart wyposażenia o różnej rzadkości i mocy.

Za grę można zdobywać tokeny TOWER, których można użyć do zakupu skrzyń, ulepszeń lub po prostu wypłacić.

GAMEE

GAMEE jest mobilną platformą play-to-earn, która nagradza umiejętności, wysiłek i lojalność graczy oraz przybliża wartości blockchain graczom spoza krypto.

Na projekt składa się Aplikacja Arc8, która pozwala na emocjonującą rozgrywkę mobilną i turnieje. Token GMEE jest używany do opłat wpisowych w turniejach i nagród dla najlepszych. Można go także zyskać za wykonywanie dziennych zadań.

G-Boty

W aplikacji są dostępne również “G-boty” - NFT zaprojektowane, aby zapewnić najwyższą jakość z gry i pozwalające na zarabianie. G-Bots to grywalne i możliwe do ulepszania postacie w grze, a jednocześnie cyfrowe aktywa, które można stakować.

Do ekosystemu GAMEE należy również Prizes - aplikacja do gier mobilnych, umożliwiająca użytkownikom zdobywanie nagród za granie w darmowe gry.

Już wkrótce prawdziwe AAA? - Phantom Galaxies

Phantom Galaxies to nadchodząca dynamiczna, trzecioosobowa gra RPG, należąca do fali nowo powstających gier wysokiej jakości AAA opartych o blockchain. Pozwoli graczom otrzymać prawdziwe prawo własności i kontrolę nad zasobami w grze, takimi jak mechy, sprzęt i awatary, które istnieją jako tokeny niezamienne.

Gra ma mieć premierę w trzecim kwartale 2022 roku. Tak wygląda jedna z “zajawek” opublikowanych przez twórców:

Jeśli chcecie, aby na temat tego projektu powstał osobny, szerzej opisujący grę artykuł, dajcie nam znać na Twitterze ;)

Podsumowanie

Animoca Brands to jeden z gigantów branży gier opartych o technologię blockchain i wykorzystujących do swojego działania NFT. Firma poprzez swoje spółki odpowiada za wiele znanych tytułów, które przyciągają miliony graczy, a najnowsza produkcja Phantom Galxies na pierwszych “wyciekach” i grafikach wygląda świetnie.

Portfolio inwestycyjne Animoca Brands zawiera takie tytuły jak Axie Infinity, OpenSea, Dapper Labs (NBA Top Shot), Bitski, Harmony, Alien Worlds, Star Atlas i wiele innych.

Animoca jest prawdziwą potęgą sektora rynku krypto skupiającego się na NFT i dokłada swoją cegiełkę, a raczej ogromną cegłę, do rozwoju branży. Rodzi się jednak pytanie, czy misja decentralizacji się powiedzie przy tak dużym udziale tej firmy w niemal każdym liczącym się projekcie? 

Popularne