. . .

Prawdziwa eksplozja Elrond dopiero przed nami?

Rafał   2021-09-11 13:39

Cena eGold (EGLD), natywnej waluty sieci Elrond, wzrosła o 77.5% od $137 osiągniętych 8 września do ponad $243 w zaledwie dwa dni. Dlaczego cena EGLD wzrasta, co napędza ten wzrost i jak wygląda przyszłość projektu?

Rakieta

Elrond jest projektem, który zdecydowanie zasługuje na uwagę. Stosuje technologię shardingu, czyli dzielenia bazy danych na fragmenty. Jest zdolny do przetwarzania ponad 15000 transakcji na sekundę, a każda kosztuje ułamek grosza. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o Elrond zapraszamy do poniższego artykułu, w którym bardziej szczegółowo analizujemy ten projekt.

Elrond - zajawka

Dlaczego cena Elrond tak wzrasta? 

Jest wiele czynników stojących za wzrostem ceny EGLD. Jednym z nich jest trwający w Rumunii do 12 września festiwal Untold. Dlaczego jakiś festiwal może mieć wpływ na cenę kryptowaluty? 

Artykuł jest subiektywną analizą, a nie poradą inwestycyjną. 

Untold

Elrond jest jednym z partnerów tego festiwalu. Entuzjaści kryptowalut byli w stanie nabyć bilety na festiwal za pomocą kryptowaluty EGLD i dodatkowo skorzystać z 10% zniżki przy wyborze właśnie tej formy płatności. Co więcej, przedstawiciele projektu są obecni na wydarzeniu w specjalnym salonie Elrond, gdzie festiwalowicze mogą uzyskać informacje o wydarzeniach z ekosystemu Elrond.

Takie wydarzenie przyciąga mnóstwo młodych ludzi, którzy mogli słyszeć o Bitcoinie i kryptowalutach, jednak już nie koniecznie słyszeli o Elrond. Przedstawiciele projektu znajdujący się na festiwalu nie tylko mogą uświadamiać obecnych o kryptowalutach, ale i przekonywać niezdecydowanych, że nie tylko Bitcoin, ale i Elrond jest warty ich uwagi.

Co ciekawe cały „pump” na EGLD zaczął się 8 września, a festiwal 9… Niesamowity zbieg okoliczności.

Partnerstwa

Innym, bardziej fundamentalnym czynnikiem, który zapewne wpływa na eGold są ostatnie ogłoszenia partnerstw pomiędzy Elrond i innymi projektami związanymi już typowo z rynkiem krypto.

Elrond partnerstwaelrond.com/blog/world-first-official-cricket-nft-elrond-rario

Od sierpnia Elrond oficjalnie ogłosił ponad 20 różnego rodzaju partnerstw i implementacji. O ile takie ogłoszenia jak wsparcie Chainlink wydaje się dość oczywistym posunięciem, o tyle partnerstwa właśnie z festiwalem Untold, ogłoszenia kolejnych projektów budujących na Elrond, czy pierwsza oficjalnie licencjonowana cyfrowa platforma kolekcjonerska krykieta, z unikalnymi dropami NFT na blockchainie Elrond już mogą podziałać na wyobraźnię osób śledzących projekt.

Ostatnio nastąpiło także inne ważne i bardzo istotne ogłoszenie, a mianowicie, że dla Amerykanów otworzyła się możliwość zakupów EGLD kartą kredytową poprzez aplikację Maiar. 

Co ciekawe ta informacja również zbiegła się w czasie z festiwalem i z trwającym wzrostem ceny EGLD. Nawiasem mówiąc, aplikacja Maiar, jest jedną z lepszych na rynku i jej coraz większa popularność również w dużym stopniu pomaga Elrond w rozwoju.

Każde kolejne partnerstwo i projekt wykorzystujący blockchain Elrond oznacza większą adopcję i większe zapotrzebowanie na EGLD, a także wzmaga apetyty spekulantów, którzy widząc co stało się z Solana, nie chcą przepuścić kolejnej okazji.

A co z przyszłością? Spokojnie, jest jeszcze Maiar Exchange

Na jedno z największych wydarzeń nadal czekamy. Zdecentralizowana giełda Maiar, bo o niej mowa (nie mylić z aplikacją Maiar), miała zostać wypuszczona już kilka miesięcy temu, jednak prace nad nią się przedłużają. 

Przypomnijmy, że natywne tokeny giełdy MEX trafią do społeczności Elrond, a przynajmniej do części społeczności, która w zakończonym już okresie 12 tygodni posiadała EGLD w portfelu. Co ważne z airdropu zostały wykluczone adresy giełd, a także zespół.

Start giełdy będzie oznaczał wejście Elrond w nową erę i ogromny rozwój ekosystemu, który do tej pory, nie oszukujmy się, nie wygląda imponująco. Każda sieć posiada DEX, która ją napędza i Maiar Exchange będzie dokładnie tym samym dla Elrond.

Do startu zostało niewiele czasu, a testy giełdy wkraczają w ostatnią fazę. Maiar Exchange nie tylko może napędzać ekosystem w przyszłości, ale już teraz może mieć wpływ na cenę eGold. Od momentu gdy została opublikowana wersja testowa platformy, inwestorzy mają namacalny dowód na to, że „coś się dzieje” i idzie to w odpowiednim kierunku. Sami możecie sprawdzić co i jak na: devnet.maiar.exchange 

Start giełdy Maiar jest absolutnie kluczowy dla krótkoterminowej przyszłości Elrond, a jeśli wraz z giełdą bardzo szybko zacznie rozrastać się ekosystem on-chain projektu, wszyscy posiadacze kryptowaluty EGLD mogą być spokojni o swoją inwestycję, zwłasza jeśli znają tokenomikę projektu. Oczywiście, o ile wcześniej nie skończy się hossa, a giełda nie okaże się porażką.

Podsumowanie

Nagły wzrost ceny EGLD jak najbardziej ma swoje podstawy i nie jest dyktowany jedynie chwilowym "hypem" na platformy smart kontraktów, które w ostatnim czasie wystrzeliły napędzane przez ogromny sukces Solana. 

Elrond jest projektem, który zdecydowanie warto poznać, a nigdzie nie poznasz go lepiej niż na Blokpres.

Popularne