. . .

Maiar to cyfrowy portfel kryptowalut oraz aplikacja do płatności globalnych. Pozwala ona na wymianę i bezpieczne przechowywanie aktywów cyfrowych za pomocą urządzeń mobilnych z systemem android lub iOS. Dzięki aplikacji Maiar można wysyłać i otrzymywać kryptowaluty niemal natychmiastowo, używając do tego standardowo adresów, ale także numeru telefonu bądź specjalnego @herotag - jest to rodzaj osobistego identyfikatora przypisanego do adresu portfela w celu ułatwienia całego procesu użytkownikom aplikacji.

Maiar jest zdecentralizowanym portfelem typu non-custodial. Wyłącznie użytkownik posiada w nim klucze dostępu, przez co środki na nim zgromadzone są w pełni kontrolowane przez właściciela. Ponadto, Maiar nie przechowuje żadnych danych osobowych użytkownika aplikacji, zachowując przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Obecnie Maiar wspiera takie kryptowaluty jak: Elrond (eGLD), Bitcoin (BTC), Binance (BNB) oraz Ethereum (ETH). W planach jest również wsparcie dla innych kryptowalut. Sama aplikacja jest darmowa, jednak wykonywanie transferów kryptowalut wiążę się z opłatami sieciowymi.

Maiar jest portfelem głównie przeznaczonym dla projektu Elrond. Pozwala na staking kryptowaluty EGLD w sposób zdecentralizowany i banalnie prosty, szerzej opisany w tym artykule.

Za pomocą aplikacji Maiar można także łatwo kupować kryptowaluty kartą kredytową. 

Aplikacja jest rozwijana przez Elrond Network SRL i jest dostępna w wielu językach, także w języku polskim.

Wspierane kryptowaluty
Zespół
Beniamin Mincu
Współzałożyciel & CEO Elrond
Lucian Todea
Współzałożyciel & COO Elrond
Lucian Mincu
Współzałożyciel & CIO Elrond
Popularne