. . .

Parachainy na Polkadot w grudniu?

Rafał   2021-10-13 18:14

Twórca Polkadot Gavin Wood na trwającej obecnie konferencji online Sub0 wypowiedział się na temat statusu prac nad wdrożeniem najważniejszej funkcjonalności do projektu, czyli parachainów.

Gavin Wood

Sub0 to konferencja, która łączy programistów i entuzjastów frameworku Substrate  znajdujących się na wszystkich poziomach zaawansowania. Oprócz najnowszych informacji dotyczących Substrate można tam usłyszeć także wieści o ekosystemie Polkadot i uruchomieniu jego najważniejszej i nadal niedostępnej funkcjonalności - obsługi parachian.

Więcej na temat czym jest Polkadot, parachain, czy aukcja dowiesz się z naszego przewodnika:

polkadot

Twórca Polkadot Gavin Wood przedstawił dzisiaj wiele ciekawych informacji na tematy związane z Polakdot i Kusama, jak np. zapowiedź mostu łączącego Relay Chain Polkadot i Kusama, który ma się pojawić do końca roku. Wszystkich interesuje jednak głównie długo wyczekiwana zapowiedź parachainów i crowdloans, które mogą zostać zapowiedziane już niedługo.

Jedną z hamujących wprowadzenie aukcji w Polkadot czynności był niedokończony audyt, który nie dość, że jest już kompletny to połowa poprawek została już wprowadzona, a całość ma zostać ukończona do listopada.

polkadot aukcje

Najważniejsze słowa padły jednak chwilę później:

Na podstawie statusu tego kodu, uważamy, że parachainy będą technologicznie gotowe do grudnia [...] z punktu widzenia technologii nie jest nierozsądne, aby Polkadot rozpoczął przygotowania do okresów najmu 6-13 mniej więcej teraz

Początkowo będzie zachowane mniejsze obciążenie Polkadot, aby wszystko działało zgodnie z założeniami.

Zgodnie z dalszymi słowami można wywnioskować, że pierwszy parachain pojawi się na Polkadot w środku grudnia.

Zapis wideo można obejrzeć tutaj:

Nie wiem jak, ale my czekamy!

Popularne