. . .
Kurs Polkadot

Polkadot kurs

DOT
30,59 +0,55%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
34 607 834 655
Wolumen
1 676 355 663
Ilość w obiegu
1 127 452 909
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

Głównym założeniem projektu Polkadot jest znalezienie sposobu na to, by umożliwić obsługę wielu łańcuchów bloków w tym samym czasie i w jednej sieci. Za omawiany projekt odpowiada grupa znana pod nazwą Parity Technologies, do której należą Gavin Wood i Jutty Steiner odpowiadający wcześniej między innymi za sukces Ethereum. Wstępna sprzedaż ICO zainteresowanym inwestorom ruszyła w roku 2017, a Parity Technologies zyskało finansowanie projektu na poziomie 140 milionów dolarów.

Cechą charakterystyczną Polkadot jest to, że może przetworzyć olbrzymią ilość transakcji, na wielu blockchainach jednocześnie. Każdy z nich jest połączony z Relay Chain, sercem całego systemu, który zapewnia bezpieczeństwo sieci, konsensus, a także interoperacyjność, dzięki której wszystkie łańcuchy sieci Polkadot mogą się ze sobą łatwo komunikować.

Token DOT pełni trzy funkcje w sieci, są to: zarządzanie, staking, a także prawdopodobnie najważniejsza z nich, bonding, który polega na powiązaniu i zablokowaniu tokenów DOT, co pozwala deweloperom na dodanie swojego łańcucha do sieci, tak zwanego Parachain.

Polkadot ma współpracować z wieloma innymi łańcuchami takimi jak Kusama, Ethereum, Bitcoin, Binance Smart Chain, Cosmos itd. co sprawi, że wszystkie projekty z obu sieci będą mogły ze sobą m w łatwy sposób kooperować.

Giełdy
Portfele mobilne
Portfele sprzętowe
Portfele wieloplatformowe
Aplikacje Finansowe
Staking
Finanse
Badania i Rozwój
Analiza
Zespół
Gavin Wood
Współzałożyciel Ethereum, Założyciel Polkadot, Kusama, Parity
Popularne