. . .
Polkadot logo

Polkadot

DOT
24,97 -0,29%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
34 682 217 086
Wolumen
526 742 222
Ilość w obiegu
1 390 332 441
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

Głównym założeniem projektu Polkadot jest znalezienie sposobu na to, by umożliwić obsługę wielu łańcuchów bloków w tym samym czasie i w jednej sieci. Za omawiany projekt odpowiada grupa znana pod nazwą Parity Technologies, do której należą Gavin Wood i Jutty Steiner odpowiadający wcześniej między innymi za sukces Ethereum. Wstępna sprzedaż ICO zainteresowanym inwestorom ruszyła w roku 2017, a Parity Technologies zyskało finansowanie projektu na poziomie 140 milionów dolarów.

Polkadot

Cechą charakterystyczną Polkadot jest to, że może przetworzyć olbrzymią ilość transakcji, na wielu blockchainach jednocześnie. Każdy z nich jest połączony z Relay Chain, sercem całego systemu, który zapewnia bezpieczeństwo sieci, konsensus, a także interoperacyjność, dzięki której wszystkie łańcuchy sieci Polkadot mogą się ze sobą łatwo komunikować.

Token DOT pełni trzy funkcje w sieci, są to: zarządzanie, staking, a także prawdopodobnie najważniejsza z nich, bonding, który polega na powiązaniu i zablokowaniu tokenów DOT, co pozwala deweloperom na dodanie swojego łańcucha do sieci, tak zwanego Parachain.

Polkadot ma współpracować z wieloma innymi łańcuchami takimi jak Kusama, Ethereum, Bitcoin, Binance Smart Chain, Cosmos itd. co sprawi, że wszystkie projekty z obu sieci będą mogły ze sobą m w łatwy sposób kooperować.

Po znacznie dłuższy opis Polkadot, z którego dowiesz się bardzo wiele o działaniu tego projektu, zapraszam tutaj:

Polkadot-opis

Giełdy
Portfele mobilne
Portfele sprzętowe
Portfele wieloplatformowe
Aplikacje Finansowe
Portfele - Rozszerzenia Przeglądarki
Staking
Finanse
Badania i Rozwój
Analiza
Zespół
Gavin Wood
Współzałożyciel Ethereum, Założyciel Polkadot, Kusama, Parity
Popularne