. . .

Acala ogłasza fundusz o wartości 250 mln USD

Rafał avatar
Rafał   2022-03-23 17:17

Acala, dziewięć zespołów parachain i grupa funduszy VC uruchomili „aUSD Ecosystem Fund” o wartości 250 mln USD. Fundusz zajmie się inwestycjami w projekty na wczesnym etapie w sieciach Polkadot lub Kusama, które planują wykorzystywać aUSD.

Acala fundusz
grafika: medium.com/acalanetwork

Acala, wraz dziewięcioma zespołami parachain, które wygrały aukcje Polkadot i kilkoma wspierającymi funduszami Venture Capital, uruchomiła fundusz o wartości 250 milionów USD, aby wesprzeć start-upy na wczesnym etapie tworzenia aplikacji z silnymi przypadkami użycia stablecoinów aUSD na dowolnym parachainie Polkadot lub Kusama.

Więcej o tym czym jest Acala przeczytasz tutaj:

acala

Projekty, które zdecydowały się wesprzeć inicjatywę to:

  • Astar Network, czyli hub dla WASM + EVM
  • Acala zapewnia aUSD jako natywny stablecoin ekosystemu
  • Moonbeam zapewnia platformę w pełni zgodną z Ethereum
  • Manta zapewnia technologię prywatności
  • Centrifuge pozwala na połączenie DeFi ze światem rzeczywistym
  • Efinity wprowadza NFT, gry i metawersum do sieci,
  • HydraDX to łańcuch DEX,
  • Parallel buduje platformę DeFi
  • Zeitgeist to parachain zoptymalizowany pod kątem rynków predykcyjnych

Jak możemy przeczytać w oficjalnej zapowiedzi:

Jedną z najbardziej podstawowych metod współpracy między parachainami jest budowanie płynności, par, yield i użyteczności dla zdecentralizowanego stablecoina natywnego dla Polkadot. Dziewięć wyżej wymienionych zespołów połączyło siły, aby zwiększyć wartość USD jako budulca ekosystemu, dzięki któremu setki aplikacji będą mogły się rozwijać w nadchodzących dziesięcioleciach, gdy Web3 rozprzestrzeni się w globalnej gospodarce.

Oprócz parachainów Polakdot, które zaangażowały się w ten projekt, swoje wsparcie przekazała śmietanka inwestorów rynku kryptowalut. Na liście można znaleźć takie marki jak Alameda Research, Pantera Capital, Jump Crypto, Figment Capital, czy Kraken Ventures.

polkadot

Celem funduszu jest wspieranie i ułatwianie inwestycji w zespoły na wczesnym etapie tworzenia swoich aplikacji w ekosystemie Polkadot i Kusama. Wymogiem jest stosowanie aUSD jako kluczowego aktywa w swoim projekcie. Wspieranymi łańcuchami są Acala, Astar Network, Centrifuge, Efinity, HydraDX, Manta, Moonbeam, OriginTrail, Parallel i Zeitgeist.

Cała informacja jest dobra nie tylko dla ekosystemu Polkadot, ale także Kusama, która może zyskać większe wsparcie niż dotychczas.

Opis wielu wspomnianych tutaj projektów parachain znajdziesz w naszym dziale aukcje Polkadot.

Popularne