. . .

USDC zapowiada wsparcie kolejnych 10 łańcuchów

Rafał   2021-06-30 18:09

USDC to bez wątpienia jeden z najszybciej rozwijających się stablecoinów na świecie. W tym roku kapitalizacja USDC wzrosła o ponad 20 miliardow do 25 miliardów dolarów co czyni z niego drugi pod względem kapitalizacji stablecoin po USDT.

Dolar

Konsorcjum Centre odpowiedzialne za USDC, w skład którego wchodzą Circle oraz Coinbase, zapowiedziało rozwój USDC na kolejne łańcuchy bloków. Oprócz rzecz jasna Ethereum, na którym USDC został stworzony, a także wspieranych od 2020 roku Algorand, Stellar i Solana, USDC w ciągu najbliższych kilku miesięcy umożliwi emisję tokena w sieciach Avalanche, Celo, Flow, Hedera, Kava, Nervos, Polkadot, Stacks, Tezos i Tron.

W oficjalnej zapowiedzi Centre napisało:

Od samego początku naszą wizją było wspieranie USDC na wielu platformach blockchain. Wprowadzenie USDC do wielu sieci umożliwia użytkownikom korzystanie z szybkości, skalowalności i efektywności kosztowej zapewnianych przez sieci publiczne nowej generacji.

USDC działające na wielu łańcuchach jest nie tylko dobrą informacją dla fanów tego stabilnego tokena, ale też dla całego rynku. Od dawna największy stablecoin pod względem kapitalizacji USDT wywołuje mnóstwo kontrowersji i narosło wokół niego wiele niejasności, które nawet po ostatnich publicznie udostępnionych raportach nie zostały rozwiane.

USDC jest z drugiej strony jest emitowany przez regulowane i licencjonowane instytucje finansowe, które utrzymują pełne rezerwy równoważnej waluty fiducjarnej. Za projekt odpowiadają potężna firma technologii finansowych Circle oraz gigant rynku kryptowalut Coinbase.

Popularne