. . .
Circle

Circle

Globalna firma technologii finansowych

Circle jest amerykańską firmą powstałą w roku 2013 z inicjatywy Jeremy’ego Allaire’a i Seana Neville’a. Cel, jaki przyświeca firmie Circle, to pomoc firmom internetowym w kwestii przyjmowania i przesyłania płatności na całym świecie. Obsługa finansowa według firmy obywa się w ramach jednej przejrzystej platformy, dostępnej dla wszystkich użytkowników. Powinna też łączyć w sobie najlepsze cechy tradycyjnego przesyłania pieniędzy z transferami opartymi na systemach blockchain.

Circle stoi za USD Coin (USDC), najszybciej rozwijającego się, regulowanego i w pełni zabezpieczonego stablecoina. Firma Circle zachęca sektor prywatny, by przedsiębiorstwa korzystały z płatności wirtualnych przy wykorzystaniu USDC. Tworząc nowej generacji technologie przyjmowania i przesyłania aktywów cyfrowych, platforma zapewnia nowoczesne rozwiązania dla biznesu. W tym zakresie Circle współpracuje również z firmą Visa poprzez certyfikowaną sieć portfeli USDC.

W obszarze działalności marki znajduje się usługa Circle Pay. Pozwala ona użytkownikom na przechowywanie, przesyłanie i otrzymywanie klasycznych walut fiducjarnych. Do 2016 roku platforma ta służyła również w roli portfela Bitcoin. Obecnie jednak firma stawia na pracę nad nowoczesnymi rozwiązaniami zdecentralizowanego świata.

Wspierane kryptowaluty
Zespół
Jeremy Allaire
Współzałożycie & CEO Circle
Popularne