. . .

Przewodnik po SwissBorg. Jedna z najlepszych aplikacji kryptowalutowych i jej token CHSB

Rafał   2021-11-25 18:07

SwissBorg to zaawansowana aplikacja finansowa pozwalająca na zakup i handel kryptowalutami, oferująca wiele przydatnych narzędzi i opcje dochodu pasywnego na posiadanych środkach, a token platformy CHSB uprawnia do wielu korzyści w obrębie ekosystemu SwissBorg. Sprawdźmy, czym jest SwissBorg, jak działa i do czego można wykorzystać token CHSB.

kryptowaluta Swissborg
źródło: Media Kit

SwissBorg należy do scentralizowanych aplikacji finansowych. Firma odpowiedzialna za aplikację posiada siedzibę w Szwajcarii, międzynarodowy zespół, na który składa się ponad 100 osób i licencje na prowadzenie działalności oferujących handel wirtualnymi walutami. W ramach ICO z 2017 roku zebrano 53 mln USD.

Aplikacja SwissBorg

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, a jednocześnie oferuje mnóstwo przydatnych dla początkujących narzędzi, które ułatwiają proces zakupów. 

Dzięki aplikacji można kupować aktywa cyfrowe przy wykorzystaniu 16 walut fiat, w tym PLN. Do tego można wymieniać dowolne aktywa na inne. Aplikacja zapewnia również bardzo wysoki standard bezpieczeństwa, zgodnie z testami przeprowadzonymi przez firmę SCRT. Pełny raport ujawnił głównie wady źle zabezpieczonej przez użytkownika aplikacji Android wiążące się z utratą urządzenia.

Dzięki zastosowaniu uczenia maszynowego i algorytmów opracowanych przez SwissBorg użytkownicy otrzymują dostęp do krótko i średnioterminowych prognoz ruchów cenowych. Algorytm CyBorg łączy wskaźniki on-chain i dane historyczne prognozując ruch ceny w ciągu 24 godzin.

SwissBorg opinie

SwissBorg Indicator łączy popularne wskaźniki i pokazuje aktualne trendy rynkowe dotyczące danego projektu.

”Community sentiment”, jest wskaźnikiem równowagi między presją kupna i sprzedaży, który opiera się na wolumenie transakcji w aplikacji w ciągu 24 godzin.

Dodatkowo SwissBorg pokazuje nieraz bardzo ciężkie do identyfikacji, zwłaszcza dla początkujących, poziomy wsparcia i oporu.

SwissBorg Smart Engine

Dzięki wykorzystaniu Smart Engine zakupy kryptowalut po najlepszych możliwych cenach stają się bardzo proste. ”Inteligentny silnik” łączy się z giełdami Binance, HitBTC, LMAX, Kraken i Bitfinex, dzięki czemu użytkownicy uzyskują dostęp do najlepszej płynności i kursów w ciągu sekund. Cały proces odbywa się automatycznie, użytkownicy jedynie decydują co chcą wymienić. Handel jest możliwy w parach, które mogą nawet nie istnieć na giełdach.

Dzięki raportom można przeglądać i śledzić szczegóły każdej dokonanej wymiany. Dodatkowo aplikacja pobiera niewielką i całkowicie transparentną opłatę za wymiany, która jest reinwestowana w ekosystem.

Aplikacja SwissBorg jest dostępna na urządzenia mobilne iOS i Android, a wszystkie potrzebne linki i informacje znajdziesz na stronie aplikacji na Blokpres:

SwissBorg

Pobierając aplikację z naszego linku i wpłacie równowartości co najmniej €50 w kryptowalutach lub walutach fiducjarnych (wspierane PLN), masz możliwość zdobycia losowej zdrapki o wartości od 1 do €100 w tokenach CHSB. Aby otrzymać nagrodę należy sparować numer telefonu z aplikacją i przejść weryfikację KYC.

Zarobek pasywny w aplikacji SwissBorg 

Smart Yield Program

SwissBorg pozwala pomnażać kapitał trzymany w aplikacji i oferuje wysokie oprocentowanie zależne od poziomu konta i aktualnej sytuacji na rynku, które wynosi nawet ponad 10%. Natywny token platformy CHSB, pozwala na zarobek do 30% w programie CHSB Yield 2.0.

Oferta SwissBorg pozwala zarabiać na 9 z 26 aktualnie wspieranych przez aplikację aktywów cyfrowych, którymi są BTC, ETH, CHSB, USDC, BNB, XRP, USDT, MATIC, EURT.

CHSB Yield 2.0

Najnowszy program zaprezentowany przez SwissBorg pozwala na spory dochód pasywny w tokenach CHSB. Jak działa Yield 2.0 od SwissBorg?

Nasz zarobek zależy od kilku czynników. Po pierwsze oprocentowanie jest zmienne, ustalane przez specjalny wskaźnik Community Index. Celem „Indeksu Społeczności” jest określenie wyniku na podstawie kluczowych danych ekosystemu SwissBorg w skali od 0 do 10. W momencie pisania artykułu jego wartość wynosi 8.9/10.

Oprocentowanie można sprawdzić na stronie SwissBorg, aktualnie wygląda następująco:

swissborg oprocentowanie, staking

System, w którym działa Yield 2.0 jest podobny do systemu podatkowego. W momencie przekroczenia pewnego progu dochodowego, należy zapłacić większy podatek, ale tylko od wartości, która ten próg przekroczyła niż dany próg. Jeśli próg od rocznego zarobku ponad 85 tys. złotych, wynosi 32%, to przy 100 tys. należy zapłacić 32% od 15 tys. i 18% (poprzedni próg) od reszty (pomijamy kwotę wolną itd.).

W SwissBorg jest podobnie, jednak tutaj oprocentowanie maleje wraz z kolejnym progiem. Każda kwota w kolejnym progu jest uprawniona do pełnego oprocentowania (w zależności od kont Premium) przez cały okres stakingu.

Co to znaczy? Według powyższej tabeli, jeśli posiadasz 15000 CHSB bez konta premium zarabiasz:

  • 14.82% od 2000 CHSB
  • 5.37% od 8000 CHSB
  • 4.32% od 5000 CHSB

Taki system zachęca wszystkich do stakingu. Ci z większą ilością CHSB nic nie tracą, a posiadający mniejsze kwoty zarabiają na bardzo wysokim oprocentowaniu (zmiennym!).

Cały proces obliczeń odbywa się oczywiście w tle. Jako użytkownik SwissBorg nic nie musisz robić i o niczym pamiętać, wpłacasz i zarabiasz.

CHSB Yield 2.0 jest opłacany przy użyciu skarbca SwissBorg, nie są dokonywane żadne przelewy zewnętrzne. Oznacza to brak ryzyka włamań DeFi lub Impermanent Loss. Program zakłada przyspieszenie wzrostu użytkowników z mniejszymi zasobami, jednocześnie nagradzając posiadaczy większych kwot w dłuższej perspektywie.

Token SwissBorg - CHSB

CHSB jest tokenem ERC-20 działającym na Ethereum. Maksymalna podaż została ograniczona do 1 mld. W obiegu znajduje się nieco ponad 70% CHSB, który w długim terminie jest deflacyjny, ze względu na program Protect and Burn.

Protect and Burn

20% zysków z ekosystemu SwissBorg jest wykorzystywane do odkupu i spalania tokenów CHSB, jednak w przeciwieństwie do innych programów buy-back dzieje się to tylko, gdy cena CHSB spada.

20% zysków z opłat w aplikacji trafia do rezerwy używanej do odkupu w momencie, w którym kombinacja używanych przez SwissBorg wskaźników technicznych wskazuje trend spadkowy.

Wszystkie zakupione tokeny są spalane w jawny sposób. Ostatnie spalenie miało miejsce 24 listopada. Spalono 590 tys. CHSB.

Konta Premium

CHSB jest wykorzystywany w aplikacji w celu uruchomienia konta premium, które uprawnia do wyższych zwrotów i niższych opłat. Występują dwa poziomy Community Premium i Genesis Premium. Aktywacja obu wiąże się z zablokowanie tokenów na okres 1 roku. W przypadku Community Premium wymagane jest 2000 CHSB. Genesis Premium to aż 50000 CHSB.

SwissBorg konto premium

W przyszłości token CHSB ma dawać możliwość uczestniczenia w głosowaniach w referendach i pomóc kształtować przyszłość aplikacji SwissBorg.

Podsumowanie

SwissBorg jest bezpieczną i regulowaną aplikacją finansową pozwalającą na niezły dochód pasywny i zakup i sprzedaż kryptowalut oraz handel. Oferuje mnóstwo przydatnych narzędzi, które oczywiście nie podejmują decyzji za użytkownika, ale mogą pomóc i stanowią jedynie wskazówki, które można użyć w procesie podjęcia własnych decyzji.

CHSB znajduje swoje miejsce w ekosystemie SwissBorg, gdzie służy jako waluta służąca do zakupu kont premium uprawniających do dodatkowych korzyści, a także zapewnia wysoki dochód pasywny, który dzięki programowi Protect and Burn i ograniczonej podaży, może w przyszłości okazać się trafioną inwestycją (ale nie musi).

SwissBorg znajduje się w czołówce aplikacji kryptowalutowych zarówno pod kątem oferowanych możliwości, jak i bezpieczeństwa, zwrotów z inwestycji i wielu opinii setek tysięcy zadowolonych użytkowników.

 

Popularne