. . .

Solana zapowiada smartfon Saga

Rafał avatar
Rafał   2022-06-24 09:56

Solana Mobile, spółka zależna Solana Labs, przedstawiła Saga, flagowy telefon z Androidem o unikalnej funkcjonalności i funkcjach ściśle zintegrowanych z blockchainem Solana.

Solana Saga
grafika: solana.com/news/saga-reveal

Saga została zaprezentowana na wydarzeniu w Nowym Jorku, które obejmowało również wprowadzenie Solana Mobile Stack, frameworku dla Androida umożliwiającej programistom tworzenie aplikacji działających na Solana oraz tworzenie „bezpiecznego elementu” do zarządzania kluczami prywatnymi. Pakiet SDK Solana Mobile Stack jest już dostępny dla programistów, a telefon Saga jest dostępny w przedsprzedaży. Dostawa jest planowana na początek 2023 roku.

"Wybraliśmy nazwę Saga, ponieważ historia krypto wciąż jest pisana" – powiedział Raj Gokal, współzałożyciel Solana. „To kolejny rozdział tej narracji i wierzymy, że otwarcie krypto na urządzenia mobilne doprowadzi do większej adopcji, lepszego zrozumienia i większych możliwości”.

Saga została zaprojektowana i wyprodukowana przez OSOM, firmę zajmującą się programowaniem Androida, której zespół ma duże doświadczenie w budowaniu sprzętu komputerowego między innymi dla Google, Apple i Intel.

Saga posiada 6,67-calowy wyświetlacz OLED, 12 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci i najnowszą flagową platformę Snapdragon® 8+ Gen 1, której funkcje bezpieczeństwa umożliwią przechowywanie fraz seed w Solana Mobile Stack.

Wbudowany w urządzenie Seed Vault przechowuje klucze prywatne i frazy oddzielnie od warstwy aplikacji, ale nadal może wchodzić w interakcje z aplikacjami uruchomionymi na urządzeniu lub w przeglądarce mobilnej.

Telefon jest dostępny w przedsprzedaży, a zapisanie się do niej wymaga $100 depozytu, który może zostać zwrócony lub posłużyć jako zniżka do ceny telefonu, która ma wynosić $1000.

Ci, którzy złożyli zamówienie w przedsprzedaży, mogą otrzymać Saga Pass, NFT towarzyszący pierwszej fali urządzeń Saga i pierwszy bilet do wpływania na kierunek platformy SMS.

Popularne