. . .
Kurs Solana

Solana kurs

SOL
167,63 +3,29%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
59 237 038 202
Wolumen
4 690 844 556
Ilość w obiegu
354 780 898
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

Solana obiera sobie za cel zrewolucjonizowanie świata kryptowalut. Głównymi założeniami jest stanie się najszybszym, najbezpieczniejszym, najtańszym oraz najbardziej wydajnym pod względem skalowalności Blockchainem na rynku, który jest oczywiście zdecentralizowany.

Człowiekiem stojącym za tym ambitnym projektem jest Anatoly Yakovenko wraz z Solona Foundation, która chce uczynić DeFi dostępnym na skalę globalną. Solana tworzy blok co około 400 milisekund, jest w stanie przetworzyć do 50 000 transakcji na sekundę i wykorzystuje połączenie dwóch technologii: PoH (Proof-of-history) z PoS (Proof-of-stake). W ten sposób Solana utrzymuje również odpowiedni poziom bezpieczeństwa Blockchain.

Kluczowym aspektem tutaj jest natywny token Solana (SOL), który jest używany do transakcji w niebywale dużym ekosystemie. Kryptowalutę SOL na pewno trzeba traktować jako unikatową jeśli weźmiemy te wszystkie czynniki pod uwagę. Warty adnotacji jest fakt, że używając SOL, jesteśmy zapewnieni o niezwykle niskich opłatach dotyczących transakcji, co w połączeniu z niezwykłą szybkością ich przetwarzania, daje jedną z ciekawszych kryptowalut na rynku.

Mająca swoją siedzibę w Szwajcarskiej Genewie Fundacja Solana rozpoczęła pracę nad projektem jeszcze w 2017 roku, lecz do obiegu pierwsze tokeny SOL weszły dopiero w roku 2020. Solana ma być kryptowalutą pomocną głównie przy tworzeniu zdecentralizowanych aplikacji. 

Giełdy
Portfele mobilne
Portfele sprzętowe
Portfele wieloplatformowe
Aplikacje Finansowe
Portfele - Rozszerzenia Przeglądarki
Staking
Analiza
Finanse
Popularne