. . .

Secret Network zapowiada fundusz o wartości 400 mln USD

Rafał avatar
Rafał   2022-01-19 17:33

To stało się już tradycją. Niemal każdy budujący się ekosystem ogłasza duży fundusz, który zachęci programistów i zespoły do budowy swoich rozwiązań w danej sieci. Secret Network właśnie zdecydował się ogłosić swój program wsparcia o wartości 400 mln USD.

kryptowaluta secret network
grafika: scrt.network/blog

Secret Network jest liderem wśród zachowujących prywatność użytkowników i danych łańcuchów bloków Layer1. Zbudowany przy pomocy narzędzi Cosmos, należy do wielołańcuchowej sieci korzystającej z IBC. Więcej o tym, czym jest Secret Network oraz kryptowaluta SCRT pisaliśmy w naszym artykule. Zapraszamy:

co to secret

12 stycznia Secret na swoim blogu zapowiedział plany kolejnej fazy "eksplozji rozwoju" o nazwie "Shockwave". W publikacji obiecano 100 nowych projektów oraz setki tysięcy nowych użytkowników w pierwszej połowie 2022 roku. Wydaje się, że obietnice miały dość grube pokrycie...

Dwa fundusze o łącznej wartości 400 mln USD 

Secret Network ogłosił nazwy wielu czołowych firm inwestycyjnych, które nabyły SCRT i niedawno dołączyły do ekosystemu tej sieci. Wśród nich można znaleźć takie firmy jak DeFiance Capital, Alameda Research, CoinFund i HashKey, Huobi, Terra, czy Figment.

fundusz secret network

Wszystkie te firmy - na czele z SCRT Labs - współtworzą pierwszą część funduszu - "Secret Ecosystem Fund", którego wartość to 225 mln USD. Ta inicjatywa ma na celu zapewnienie długoterminowego wsparcia, zarówno finansowego, jak i strategicznego programistom i zespołom tworzącym swoje aplikacje w Secret Network.

Guy Zyskind, założyciel SCRT Labs skomentował:

Dzięki silnemu wsparciu i pełnej pasji globalnej społeczności, Secret Network wkracza obecnie w - jak do tej pory - najbardziej agresywną fazę rozwoju. Od czasu naszych pierwszych dokumentów na MIT w 2015 r. niestrudzenie pracowaliśmy nad zapewnieniem prywatności danych we wszystkich łańcuchach bloków. Zapraszamy teraz programistów z całego świata do przyłączenia się do naszej misji i tworzenia nowej generacji sekretnych aplikacji, które będą chronić i wspierać miliony użytkowników na całym świecie. My i nasi partnerzy jesteśmy po to, aby wspierać was na każdym etapie.

Druga część funduszu o wartości 175 mln USD została nazwana "Accelerator Pool". Wsparcie finansowane głównie tokenem SCRT i w większości zarządzane przez SCRT Labs będzie wykorzystywany do wspierania najważniejszych inicjatyw rozwoju w ramach Secret DeFi, NFT, gier i metawersum oraz innych kluczowych aplikacji w Secret Network.

Ten fundusz ma być wykorzystany jako wstęp dla deweloperów, zanim zwrócą się do Secret Ecosystem Fund i będą pracować na rzecz globalnego wzrostu całej sieci.

kryptowaluta scrt

Secret Network jako pierwszy blockchain, który domyślnie zapewnia prywatność dla smart kontraktów i aplikacji zapowiedział tak ogromny fundusz. Po więcej informacji na temat SCRT i tego jak działa prywatność w Secret zapraszamy do wcześniej wspomnianego artykułu.

Secret Network znalazł się także na naszej liście 10 obiecujących kryptowalut na rok 2022 do zapoznania się z którą serdecznie zapraszamy.

 

Popularne