. . .

Robinhood rozpoczyna współpracę z Chainalysis przed wprowadzeniem portfela krypto

Wlad   2021-12-13 12:02

Aplikacja handlowa Robinhood zamierza wykorzystać wiedzę i praktykę firmy Chainalysis. Chodzi przede wszystkim o usługi Know-Your-Transaction, jak również Chainalysis Reactor. Wszystko to w przededniu uruchomienia portfela kryptowalutowego marki Robinhood.

Robinhood

Z jednej strony aplikacja handlowa, z drugiej zaś firma zajmująca się analizą blockchainu. Wspólny cel, jaki przyświeca współpracy Robinhood i Chainalysis to stworzenie bezpiecznego portfela krypto.

Efektem kooperacji ma być spełnienie wymagań zgodności portfela, którego premierę zapowiedziano na początek 2022 roku. Produkt końcowy ma wykorzystywać dwie usługi firmy analitycznej. Mowa o Know-Your-Transaction, czyli rozwiązaniu polegającym na monitorowaniu zgodności transakcji. Drugim elementem układanki jest Chainlysis Reactor, czyli oprogramowanie badające analizy i śledzenie transakcji w realnym świecie.

Według danych firmy Robinhood, ponad 1,6 miliona użytkowników zapisało się na listę oczekujących przed premierą portfela. Produkt ten ma wspierać możliwość wpłat i wypłat w BTC, ETH, DOGE i innych monetach cyfrowych. Wciąż trwają testy aplikacji, które rozpoczęły się jeszcze we wrześniu 2021 roku.

Warto dodać, że nowatorskie rozwiązania marki Chainalysis zyskują na popularności wśród wielu agencji rządowych i firm z sektora prywatnego. Pozwalają im sprawnie śledzić zarówno legalne, jak i szemrane transakcje kryptowalutowe. Dla przykładu, Amerykański Departament Skarbu powoływał się na dane firmy analitycznej podczas ogłaszania sankcji na czesko-rosyjską firmę Suex OTC.

Po wejściu na giełdę NASDAQ w lipcu, wartość Robinhood (HOOD) spadła z sierpniowego ATH na poziomie 70,39 USD. Dzisiejsza wartość akcji oscyluje wokół ceny 20,21 USD. W perspektywie ostatnich miesięcy oznacza to spadek o około 70%.

Popularne