. . .

Ponad 160 projektów wystartuje na Terra w ciągu najbliższych miesięcy?

Rafał   2021-10-17 11:15

Do Kwon, współzałożyciel i CEO Terraform Labs w wywiadzie dla AsiaMarkets powiedział, że w związku z długo oczekiwanym i bezproblemowo wprowadzonym Columbus-5 ponad 160 projektów wystartuje w najbliższych miesiącach na Terra.

Rakieta

W wywiadzie dla AsiaMarkets Do Kwon wypowiedział się na temat przyszłości ekosystemu Terra i najważniejszego stablecoina sieci UST. Informacje, które zapewne napawają fanów ekosystemu Terra radością, są bezpośrednio powiązane z niedawnym wprowadzeniem w życie Columbus-5, a także zbliżającego się wielkimi krokami zaimplementowania IBC oraz mostu Warmhole z Terra. Oba te wydarzenia mają mieć miejsce już w nadchodzącym tygodniu.

Columbus-5 to aktualizacja sieci Terra, która miała miejsce 30 września i o której więcej pisaliśmy tutaj:

columbus

Mówiąc w skrócie, Columbus-5 zmieniło zasady spalania tzw. seigniorage podczas wybijania stablecoinów Terra, a także wprowadziło możliwości obsługi IBC. IBC to protokół, który umożliwia niezależnym łańcuchom bloków w sieci Cosmos komunikacje, a co za tym idzie przesyłanie tokenów z jednej sieci do drugiej. IBC otworzy Terra na cały ekosystem Cosmos, który wreszcie otrzyma stablecoina z wysoką płynnością - UST.

Warmhole to z kolei rozwiązanie pozwalające na przesyłanie tokenów między łańcuchami zbudowanymi w różnych sieciach. Aktualnie łączy Binance Smart Chain, Ethereum i Solana, a już w przyszłym tygodniu do tego grona ma dołączyć Terra.

W przypadku protokołów AMM takich jak Osmosis w Cosmos Hub, UST jest pożądany jako wiodąca opcja stablecoin dla pul w aplikacjach DeFi

Ponad 160 projektów w ciągu kilku miesięcy?

Do KwonDo Kwon

Do Kwon wypowiedział się także na temat rozwoju ekosystemu Terra, który bardzo wyczekiwał na Col-5:

Teraz gdy Columbus-5 już działa, do uruchomienia w ciągu najbliższych sześciu do ośmiu tygodni przygotowuje się ponad 60 projektów, a ponad 100 niedawno ogłosiło plany na koniec roku lub początek 2022 

Dodając

Więcej projektów na Terra dywersyfikuje i zwiększa popyt na  UST, przyspieszając ekspansję podaży stablecoinów i zwiększając wartość dla posiadaczy LUNA

Rozwój stablecoina UST i wpływ powstających projektów jest kluczowy dla Terra i już na początku roku Do Kwon przewidywał, że do końca 2021 UST osiągnie podaż na poziomie 10 mld i nadal utrzymuje, że jest to możliwe, zwłaszcza, że akcje regulatorów przeciwko scentralizowanym stablecoinom takim jak USDT tylko wzmacniają te zdecentralizowane, a takim jest UST. Do końca roku zostało zaledwie dwa i pół miesiąca, a do takiej liczby brakuje sporo jednak uruchomienie IBC i Warmhole może skutecznie zwiększać zapotrzebowanie na UST, co z kolei odbije się na LUNA.

Oczekujemy, że popyt na UST w środowiskach cross-chain przyspieszy dalszy rozwój podaży UST, potencjalnie osiągając do końca roku kapitalizację rynkową 10 miliardów dolarów

Dodatkowo jednym z projektów startujących na Terra jest Ozone, który ma być początkowo zasilony z puli społczenościowej Terra, z której ma zostać wybity UST. Wartość tej puli wynosi 98 675 921 LUNA, co przekłada się na około 4 mld dolarów, co nie oznacza, że całe 4 miliardy zostanie przeznaczone na ten cel.

Tak czy inaczej, bliska i odległa przyszłość LUNA i ekosystemu Terra wygląda całkiem nieźle.

Popularne