. . .

Pierwszy token zespołu F1 na Binance Launchpad

Rafał avatar
Rafał   2022-02-15 11:12

Binance zapowiedziało 27 ofertę przedsprzedaży za pomocą swojej platformy startowej. Najnowszym tokenem oferowanym przez największą giełdę kryptowalut będzie Alpine F1® Team Fan Token (ALPINE).

Alpine F1 kryptowaluty
grafika: binance.com

Na pytanie ile "tokenów fanowskich" powiązanymi z zespołami sportowymi ma być oferowane na Binance Launchpad, CZ (założyciel giełdy) odpowiedział zapewne "Tak".

Kolejne partnerstwo Binance z drużyną sportową staje się już czymś oczywistym i oczekiwanym. Tym razem na jednak nie będzie to drużyna piłkarska a zespół Formuły 1 - Alpine.

Czym jest i do czego będzie używany ALPINE?

ALPINE to token użytkowy działający na Binance Smart Chain (BEP-20) "zaprojektowany, aby zrewolucjonizować wrażenia kibiców BWT Alpine F1® Team".

Token umożliwia fanom zespołu Formuły 1 udział w głosowaniach nad różnymi aspektami dotyczącymi życia zespołu, zdobycie cyfrowych przedmioty kolekcjonerskich, kupowanie NFT i korzystanie z funkcji "grywalizacji".

Posiadacze tokenów będą mogli także stakować posiadane przez siebie NFT na platformie NFT PowerStation w zamian za różne nagrody. Dodatkowo na Binance Fan Token Platform otrzymają dostęp do zakupu podpisanych pamiątek, czy spotkań z kierowcami BWT Alpine F1® Team.

Tokenomika

Maksymalna podaż tokenów ALPINE wynosi 40 000 000. Początkowo w obiegu znajdzie się 11 360 000 (28,4%).

Na platformie Binance Launchpad zostanie sprzedane 10% całkowitej podaży. Reszta trafi do:

  • Zespół 18%, 
  • Subskrypcja Lojalnościowa 15%
  • "Fundusz użytkowników" 35%
  • Fundusz deweloperski 22,00%
kryptowaluta alpineźródło: Binance

Binance Launchpad

Sprzedaż odbędzie się w znanej już formie subskrypcji i rozpocznie 16 lutego 2022 roku. Cena 1 ALPINE to 1 USD.

Subskrypcja Binance Launchpad dzieli się na 3 fazy. Pierwsza to faza przygotowania, która potrwa od 16 lutego (00:00 UTC) do 21 lutego. W tym czasie zostanie obliczony możliwy udział każdego użytkownika ze względu na posiadane BNB.

Druga faza będzie trwać 3 godziny i rozpocznie się 21 lutego o 7:00 czasu polskiego. W tej fazie użytkownicy przekażą BNB na udział w przedsprzedaży.

Ostatnia faza to obliczenia udziału każdego użytkownika i odpowiednia dedukcja BNB z zadeklarowanych i otrzymanie tokenów ALPINE.

Więcej o przedsprzedaży i tym czy warto brać w niej udział przeczytasz tutaj:

Binance

 

Popularne