. . .

Kolejna giełda zwalnia pracowników

Rafał avatar
Rafał   2022-07-05 18:48

Założona w zeszłym roku przez Block.one, firmę stojącą za EOSIO, giełda Bullish.com dołącza do swojej konkurencji i zwalnia pracowników. Co ciekawe, zaledwie rok temu giełda chwaliła się kapitałem o wartości 10 miliardów USD.

Giełda Bullish

Jak podaje The Block, giełda Bullish.com zwolniła niemal 30 pracowników, co stanowi ponad 10% zespołu, który według LinkedIn wynosi 270 osób. Rzecznik prasowy firmy potwierdził we wtorek zwolnienia, dodając, że „Bullish nadal aktywnie zatrudnia na stanowiskach związanych z produktami, inżynierią i innymi strategicznymi rolami, ponieważ nadal rozwijamy naszą strategię biznesową".

Redukując zatrudnienie Bullish dołącza do konkurencji, która boryka się z poważnymi spadkami na rynku kryptowalut. W ostatnich tygodniach takie firmy jak Coinbase, Gemini, czy BitMEX również decydowały się na zwolnienia.

Giełda Bullish została uruchomiona w zeszłym roku jako spółka zależna Block.one, firmy programistycznej odpowiedzialnej za protokół blockchain EOSIO.

Bullish wykorzysta blockchain EOS do stworzenia zweryfikowanej kryptograficznie, możliwej do udowodnienia i niezmiennej ścieżki wszystkich transakcji przetwarzanych na platformie.

Block.one i inni inwestorzy zapewnili początkowo 10 miliardów dolarów finansowania w tym 100 mln USD, 164 000 BTC i 20 mln EOS dostarczonych przez Block.one oraz dodatkowych 300 mln USD dzięki zakończeniu dodatkowej rundy inwestycji strategicznych.

Środki, które posłużyły do finansowania tej platformy pochodzą z przedsprzedaży EOS przeprowadzonej w 2017 roku, największego ICO w historii podczas, którego zebrano 4 mld USD.

Zwolnienia pokazują, że nawet tak dobrze finansowane giełdy jak Bullish cierpią z powodu ostatnich wydarzeń na rynku.

Ta informacja zdecydowanie nie jest "bullish". 

 

Popularne