. . .

Kolejny atak hakerski! Ofiarą padła giełda AscendEX, straty oszacowano na 77 mln USD

Wlad   2021-12-13 14:53

Ataki hakerskie w branży kryptowalutowej przybierają na sile. Tym razem, cyberprzestępcy obrali kierunek na giełdę krypto AscendEX, z której wykradziono około 77 mln USD. Aktywa cyfrowe, które nie ucierpiały w ramach ataku zostały przelane na „zimne” portfele krypto. Trwa śledztwo w tej sprawie.

atak hakerski

Jeden z portfeli online giełdy AscendEX znalazł się na celowniku hakerów, którym udało się wykraść około 77 mln USD. 12 grudnia giełda poinformowała w serwisie Twitter o zidentyfikowaniu szeregu nieautoryzowanych transakcji w ramach jednego z portfeli. Atak hakerski miał mieć miejsce w sobotę, 11 grudnia.

Aby zapobiec dalszym nadużyciom, pozostałe aktywa cyfrowe przerzucono na portfele sprzętowe. Nadal toczy się śledztwo, które ma na celu ustalić szczegóły ataku cyberoszustów.

Firma analityczna PeckShield oszacowała straty na około 77 mln USD, które dotyczą trzech blockchainów: Ethereum (60 mln), Binance Smart Chain (9,2 mln) oraz Polygon (8,5 mln).

Największy udział w wykradzionych aktywach przypadł stosunkowo mniej popularnej krytpowalucie Taraxa (TARA). Wartość skradzionych monet szacuje się na 10,8 mln. Dla porównania, wykradziono również udziały stablecoinów USDT i USDC na łączną kwotę około 10,7 mln USD.

Pochodząca z Singapuru giełda kryptowalutowa AscendEX w przeszłości działała pod nazwą BitMax. Aktualnie włodarze platformy twierdzą, że obsługują milion klientów indywidualnych i firmowych. Niedawno firmie udało się wciąż udział w rundzie finansowania Serii B, którą organizowały platformy Polychain Capital oraz Hack VC. Udało się wówczas uzyskać inwestycję o wartości 50 mln USD.

Popularne