. . .

Kolejny udany atak phishingowy. 91 NFT skradzionych

Rafał avatar
Rafał   2022-04-25 19:03

Bored Ape Yacht Club to najpopularniejsza kolekcja tokenów niezamiennych na rynku. Dzisiaj padła ofiarą ataku, w którym oficjalne konto tego projektu na Instagramie zostało zhakowane. Pojawiła się na nim informacja o airdropie, który zakończył się bardzo źle dla każdego, kto połączył swój portfel z aplikacją.

91 nft skradzionych

Oficjalne konto BAYC na Instagramie zostało zhakowane. Pojawiła się na nim informacja o airdropie LAND-ów do meatwersum, na który miało skusić się kilku użytkowników. Według pierwszych informacji adres ukradł 91 różnych NFT, wśród których znalazły się 4 tokeny niezamienne z kolekcji BAYC, i 7 "mutantów".

Szacuje się, że wartość skradzionych aktywów może sięgać 3 mln USD. Niedawno pojawiła się oficjalna informacja od BAYC, która krótko opisuje co się wydarzyło:

Dziś rano włamano się na oficjalne konto BAYC na Instagramie. Haker umieścił fałszywy link do kopii witryny BAYC z fałszywym Airdropem, w którym użytkownicy zostali poproszeni o podpisanie transakcji „safeTransferFrom”. To przeniosło ich aktywa do portfela oszusta.

Niestety każdy, kto pokusił się na airdrop, który pojawił się znikąd i potwierdził transakcję w portfelu nie mógł nic zrobić. 

Niestety ataki phishingowe cały czas są najłatwiejszą i najpopularniejszą formą kradzieży kryptowalut.

Adres napastnika może zostać śledzony tutaj. Jak widać udało mu się już sprzedać "małpki".

Jak zazwyczaj bywa w takich sytuacjach społeczność okazuje się bardzo pomocna dla ofiar i... namawia ich do usunięcia zdjęć profilowych, które reprezentują skradzione tokeny. Jakby nie patrzeć, już ich nie mają...

Niestety, ale w tym wypadku zawiodły zarówno zabezpeiczenia konta na Instagramie, jaki i świadomość użytkowników. Jeśli coś pojawia się znienacka, zazwyczaj jest to pewnie scam, a jeśli nie jesteś pewny, użyj czystego portfela.

 

Popularne