. . .

LFG przerywa milczenie. Niemal wszystkie BTC sprzedane

Rafał avatar
Rafał   2022-05-16 11:35

Skalę upadku i presji sprzedaży na UST pokazuje raport przedstawiony przez Luna Foundation Guard na Twitterze, według którego 80000 BTC i 50 mln USD w stablecoinach nie pomogło uratować powiązania z dolarem.

upadek LFG

O ile wersja podawana przez LFG jest zgodna z prawdą, stracili oni ogromne pieniądze i choć ostatni post w temacie na Twitterze mógłby sugerować, że posiadacze UST zdołają otrzymać częściowy zwrot, tak przy aktualnym stanie rezerwy, niewiele osób będzie w stanie cieszyć się z ewentualnej rekompensaty

Jak podało LFG 7 maja posiadali 80394 BTC, ponad 50 mln w stablecoinach USDC i USDT, niemal 2 mln AVAX oraz inne kryptowaluty. 

Według LFG już 8 maja zadziałano w celu ratowania powiązania UST z dolarem poprzez sprzedaż rezerwy, która skurczyła się do bardzo niewielkich rozmiarów.

Zgodnie z misją non-profit i skupieniem się na zdrowiu ekosystemu Terra, począwszy od 8 maja, kiedy cena UST zaczęła spadać znacznie poniżej jednego dolara, Fundacja zaczęła konwertować rezerwę na UST.

Wyjaśniono, że przesłano BTC do "pośrednika", który miał pozwolić na łatwiejszą wymianę. Niestety nadal nie podano dokładnych szczegółów i nie podzielono się szczegółowymi informacjami, np. kim jest ten pośrednik. 

Jak napisano, 10 maja gdy cena UST spadła do $0.75, TFL w imieniu fundacji sprzedało 33206 BTC za łączną kwotę 1,164,018,521 UST w akcie ostatniej próby ratowania powiązania z dolarem, co jak już wiemy nic nie dało.

Końcowy stan rezerwy skurczył się w kilka dni do zaledwie 313 BTC i wraz z innymi aktywami posiadanymi przez LFG wygląda tak:

Według danych podawanych przez LFG zaledwie w 2 tygodnie wartość rezerwy spadła z 4 mld USD do nieco ponad 70 mln USD, nie uwzględniając UST, LUNA, a także tego, że większość AVAX jest zablokowana na rok...

LFG posiada niemal 2 mld UST o wartości 117 mln USD oraz 222 mln LUNA o wartości... bez wartości. Cały temat zakończono tymi słowami:

Fundacja chce wykorzystać swoje pozostałe aktywa, aby zrekompensować pozostałym użytkownikom UST, najpierw najmniejszym posiadaczom. Wciąż debatujemy nad różnymi metodami dystrybucji, aktualizacje pojawią się wkrótce.

Nadzieją dla posiadaczy UST może być plan rekompensaty, nad którym pracuje fundacja, jednak środki jakie pozostały są bardzo niewielkie w porównaniu do strat i wątpliwe, aby ktokolwiek był zadowolony.

Popularne