. . .

Ledger umacnia pozycję na rynku – uzbierał 380 mln dolarów na dalszy rozwój

Wlad   2021-06-10 11:20

Firma Ledger, którą kojarzymy przede wszystkim ze sprzętowymi portfelami kryptowalut, właśnie podjęła decyzję o dalszym rozwoju. Umacniać swoją pozycję na rynku ma poprzez wejście w świat zdecentralizowanych finansów. Między innymi na ten cel spółka chce przeznaczyć aż 380 milionów dolarów, które udało się uzbierać w ramach kolejne rundy inwestycyjnej.

cash

Zarządzany przez Paula Gauthiera Ledger to jedna z czołowych i najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku kryptowalut. Producent chwalonych przez użytkowników portfeli sprzętowych Ledger Nano X oraz Ledger Nano S podzielił się niedawno informacją, że firmie udało się zgromadzić 380 milionów dolarów w ramach rundy inwestycyjnej serii C.

Zbiórki te są wspierane przez inwestorów, takich jak Cathay Innovation, Draper Esprit, Draper Associates, Draper Dragon, DCG, Korelya Capital, Wicklow Capital, a także Financière Agache, wchodząca w skład Groupe Arnault.

Fundusze, jakie zebrała firma Ledger, powodują, że jej wartość wyceny wzrosła do 1,5 miliarda dolarów. 

Ledger robi kolejny krok w kierunku DeFi

Celem Ledger jest rozwój w kierunku bycia bezpieczną bramą do szerokiego ekosystemu aktywów cyfrowych. Zgodnie z takimi działaniami, produkty i usługi firmy miałyby być podstawą dla aktywności inwestorów detalicznych i instytucji finansowych.

Jak ta zbiórka ma się do DeFi? Pozyskane przez Ledger fundusze przybliżają firmę o krok w kierunku spełnienia planów wejścia w zdecentralizowane finanse. Producent portfeli sprzętowych będzie mógł wprowadzać dalsze innowacje w swoich produktach. Dzięki temu użytkownicy otrzymają dostęp do zupełnie nowych rozwiązań i usług transakcyjnych w aplikacji Ledger Live.

Co więcej, Ledger będzie w stanie doinwestować swój natywny system operacyjny, na bazie którego operują jego produkty i usługi. Być może już niedługo będzie on wspierał bezproblemową integrację z nowymi technologiami innych producentów.

Generalnie rzecz biorąc, fundusze pozyskane przez firmę Ledger, to krok w dobrą stronę. Odpowiednio zarządzane środki finansowe pozwolą spółce rozszerzyć swoją działalność operacyjną i geograficzną. Jednocześnie, wszelkie działania firmy dopasują się do rozwojowego i globalnego charakteru rynku kryptowalut.

Popularne